rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

20 Nisan 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 137 (137)

Toplam Ziyaret: 26.516.122 (24.374.061)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
01 Ekim 2023
Sayı : 1.014
Bu kayıt toplam
141 kez okundu.
fb sharer

SOKAK SANATÇILARI FESTİVALİ 14 EKİM'DE

Mersin Yenişehir Belediyesi ve Mersin Rotary Kulübü tarafından bu yıl beşincisi düzenlenecek Mersin Kushimoto Sokak Sanatçıları Festivali'nin heyecanı başladı.

Sokak Sanatçıları Festivali 14 Ekim'de
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Karnaval havasında geçecek festivalde müzisyenler, ressamlar, dans grupları ve performans sanatçıları yeteneklerini sergileyecek. 14 Ekim saat 10.00'da başlayacak festival kapsamında Kushimoto Sokağı gün boyunca trafiğe kapatılacak.

Sokak sanatçıları akşam saat 23.00'e kadar renkli gösterilerle Mersinlilerle buluşacak. Festivalde ünlü DJ ve keman sanatçısı Uğur Yıldırım da sahne alacak.

Tüm Mersinlileri festivale davet eden Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, "Müzisyenlerin ve ressamların yaratıcı eserleri, dans gruplarının enerjisi ve performans sanatçılarının etkileyici gösterileriyle dolu harika bir festival Mersinlileri bekliyor.

Sanatı sokağa taşıdığımız, sokak sanatçılarını bir araya getirdiğimiz 5. Mersin Kushimoto Sokak Sanatçıları Festivali'miz yine çok renkli ve çok eğlenceli geçecek. Bu festivalimiz Mersin gibi çok renkli.Şehrimizin sanat ve kültürünü daha da zenginleştireceğine inanıyoruz.

Yönetim anlayışımızı oluşturan 6 temel ilkemizden biri 'Hemşehrilik' ilkesiydi. Bu ilkemiz kapsamında mahallelerimizde düzenleyeceğimiz etkinliklerle halkımızı bir araya getirmek ve hemşehrilik duygusunu büyütmeyi amaçlıyorduk. 4 yılda bu duygunun gelişmesine ve dayanışmanın artmasına önemli katkılar sunduk. Tüm hemşehrilerimizi Mersin'in en renkli festivaline bekliyoruz." diye konuştu.

Mersin Rotary Kulübü Başkanı Rujdan Doğan ise "Şehre unutulmaz anlar yaşatacak olan Mersin Kushimoto Sokak Sanatçıları Festivali'nin beşincisini düzenliyoruz. Bu prestijli etkinlik, sokak sanatçılarını, yerel markaları ve Türkiye genelinde gelen birçok rotaryen ve rotary kulübünü bir araya getirerek Mersin'e, oldukça büyük bir değer katıyor.

Festival, sokakları melodilerle dolduran yetenekli sokak sanatçılarının yanı sıra, Mersin'in yerel iş dünyasının önemli temsilcilerini bir araya getiriyor. Bu etkileyici buluşma, çok renkli ve çok sesli oluşu ile şehrin dokusuna büyük katkı sağlıyor.

Festivalimiz Mersin'in zenginliğini ve kültürel çeşitliliğini kutlamak için bir fırsattır. Bu etkinlikle şehrimize değer katmak, aynı zamanda toplumumuzu bir araya getirerek güçlü bağlar oluşturmayı hedefliyoruz. Festivalde, yerel birçok firma tarafından açılacak stantlar da zenginlik katacak." ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Mersin tek yürek olacak'

_assets/fotograflar

CHP'li Başkanlardan örnek davranış

_assets/fotograflar

MTSO, Kentsel Dönüşüm Çalıştayına hazırlanıyor

_assets/fotograflar

Özyiğit, "Yenişehir emin ellerde"

_assets/fotograflar

Seçer, mazbatasını halkla birlikte aldı

_assets/fotograflar

6.Tour Of Mersin sona erdi

_assets/fotograflar

Hedef, vergide kayıt dışının önüne geçmek

close Sokak Sanatçıları Festivali 14 Ekim'de
Sokak Sanatçıları Festivali 14 Ekim'de
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: