rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

19 Haziran 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 253 (253)

Toplam Ziyaret: 26.543.956 (24.401.260)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
22 Ekim 2023
Sayı : 1.017
Bu kayıt toplam
216 kez okundu.
fb sharer

ZAFER ÇARŞISI TAHLİYE EDİLDİ

Akdeniz ilçesinde bulunan Zafer Çarşısında tahliye başladı. Depremden sonra ağır hasarlı raporu verilen Mersin Büyükşehir Belediyesine ait Kırmızı Lacivert İşhanın da yıkım kararı alınırken, binaların altında bulunan esnafın da tahliyesine karar verildi.

Zafer Çarşısı tahliye edildi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Sabah saatlerinde çok sayıda polis ve zabıta ekipleri çarşıya gelerek, esnafın dükkanlarından çıkmasını istedi. Gelen ekiplere tepki gösteren esnaf, kendilerine yapılanların haksızlık olduğunu iddia etti.

Esnaf, dükkanlarını kendi imkanlarıyla boşaltırken, zabıta ekipleri de dükkanları mühürledi.

Mersin Çarşı Esnafları Derneği Başkanı Bekir Algüllü, verdikleri mücadelenin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılık bulmadığını belirterek, "Sayın Vahap Seçer, çarşı esnaflarına bir çözüm bulacağım, esnafı mağdur etmeden çarşıyı düzenleyeceğim sözünü tutmamıştır. Kırmızı Lacivert İşhanı altında bulunan kiracılar, an itibariyle sokağa atılmıştır. Önce gece elektriğimizi kestiler. İş yerlerimiz sular altında kaldı. Sabahta polis tarafından esnaf sokağa atılmıştır. Bu insanlık dışı bir muameledir" diye konuştu.

Toplamda 300 esnafın işsiz kaldığını vurgulayan Algüllü, şunları söyledi: "Esnafımızın aylarca verdikleri çekler vardı. 3-4 trilyon borcu olan esnaflarımız var. Bu esnaflara nasıl çözüm bulacaklar? Bu insanlar nereye gidecekler? Bizlere verilen sözler bunlar değildi. Çarşı esnafını bu şekilde mağdur eden Başkan Seçer'i kınıyoruz."

Çarşı esnafı olarak işin peşini bırakmayacaklarının altını çizen Algüllü, "Başkan Seçer'e şu çağrıyı yapıyoruz. Yargıda devam eden davalarımız var. Hukuksuz olarak yapılan bu tahliyeyi kınıyoruz. Hakkımızı da helal etmiyoruz. Biz dükkanlarımızı boşalttık. Ancak, sokakta kalan esnafın, işsiz kalan kardeşlerimizin mücadelesini vereceğimize dair de söz veriyoruz" diyerek, Belediye Başkanı Vahap Seçer'i sözünü tutmamakla suçladı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

_assets/fotograflar

Mavi Bayrak'da 8.sıradayız

_assets/fotograflar

'Fikir Otobüsü'nde ödüller sahiplerini buldu

_assets/fotograflar

'Kızkalesi' ve 'Mersin Üniversitesi' denize bırakıldı

_assets/fotograflar

Minikler, denizin önemini öğrendi

_assets/fotograflar

eTwinning okul etiketi belgeleri verildi

_assets/fotograflar

Plajlar yaz sezonuna hazır

close Zafer Çarşısı tahliye edildi
Zafer Çarşısı tahliye edildi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: