rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

30 Kasım 2023

Bugün Günlük Ziyaret: 46 (46)

Toplam Ziyaret: 26.428.194 (24.306.430)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
29 Ekim 2023
Sayı : 1.018
Bu kayıt toplam
82 kez okundu.
fb sharer

BAŞKAN YILMAZ TALEPLERİ DİNLİYOR

Mersin'in merkez ilçesi Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, vatandaşlarla bir araya geldiği buluşmalara Çağdaşkent Mahallesi'nde devam etti.

Başkan Yılmaz talepleri dinliyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Esnaf ve mahalle sakinleriyle kahvaltı programında buluşan Başkan Yılmaz, vatandaşlarla sohbet ederek hem hizmetleri anlattı hem de talepleri dinledi.

Başkan Yılmaz; "Toroslar, konum ve sosyal dokusu itibariyle Mersin'in bel kemiğidir. Dünyanın herhangi bir yerinde başka güzel ne varsa Toroslarımıza bunu getirmek, vatandaşımıza sunmak bizim en önemli görevimizdir. Bu mücadelemize devam edeceğiz inşallah" dedi.

Toplantıya; MHP Toroslar İlçe Başkanı Osman Mete Yıldız, Ülkü Ocakları Toroslar İlçe Başkanı Yunus Emre Tugay, İl ve İlçe yöneticileri, Çağdaşkent Mahalle Muhtarı Hasan Demirel ve Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.

Belediyecilik hizmetlerinin yanında pandemi sürecinde ve 6 Şubat'ta gerçekleşen deprem felaketinin ardından "Dinamik, Sosyal, Üretken ve Çevik Belediyeciliğin" en güzel örneğini ortaya koyduklarını söyleyen Başkan Yılmaz; "4 buçuk yıldır Belediye Başkanlığı görevindeyiz. Bu süreçte ülkemizde ve dünyada değişik gelişmeler oldu. Dinamik, sosyal, üretken ve çevik belediyeciliği önemsiyoruz. Pandemi yaşadık. Vatandaşımıza ne derdiniz ve sıkıntınız varsa bizleri arayın dedik ve ihtiyaçları elimizden geldiğince karşıladık. Deprem bölgesinde yaraları sarmak amacıyla vatandaşlarımızla birlikte el ele vererek yardımları topladık ve depremzede vatandaşlarımıza ulaştırdık. Kentimizde ve ilçemizde deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımızı ağırlıyoruz.

Toplumdaki gelişmeleri anlayan, algılayan ve buna göre pozisyon alan bir ekibiz. Çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu süreçte de toplumumuz, ne kadar nitelikli bir toplum olduğunu, dar ve sıkıntılı günde nasıl bir araya gelinebildiğini gösterdi. Milli mücadele verir gibi deprem bölgesinde ciddi mücadele verildi. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum" diye konuştu.

"4 buçuk yılda çok yüksek miktarda asfalt, parke çalışması yaptık, bahçe yollarımızı açtık" diyen Başkan Yılmaz; "Bir taraftan yaptık, bir yandan da MESKİ, telefon, internet, elektrik hatları geçildi, kazı çalışmaları yapıldı. Bölgemizdeki yapısal sorunların çözümü ancak yapısal çözümlerle mümkün olur. Bu noktada çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile birlikte Çağdaşkent Mahallemizde yaptığımız Gençlik Merkezi ve Spor Tesisi inşaatı tamamlanmak üzere. Arsayı biz verdik, binaları bakanlığımız yaptı. En yakın zamanda çocuklarımızın ve gençlerimizin hizmetine sunacağız. Mahallelerimizde Taziye Evlerimizin inşaatları devam ediyor. Yakın zamanda bazı mahallelerimizdeki çalışmaları da tamamlayacağız. Kurumlarımız bölgemize geliyor. Toroslarımızın geleceği parlak" ifadelerini kullandı.

Gönül Bağı Projesi ile ilçenin 67 mahallesinde vatandaşlara ulaştıklarını ve her bir vatandaşın derdiyle yakından ilgilendiklerini kaydeden Başkan Yılmaz; "Gönül Bağı Projemiz devam ediyor. Ekibimiz, ev ev geziyor, yaşlı, hasta, dezavantajlı ve engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gideriyoruz. Bu şehirde yaşayan herkesin durumu bizi doğrudan ilgileniyor. Kadınlar, engelliler, yaşlılar ve emekliler için ayrı ayrı projeler yürütüyoruz.

Vatandaşlarımızın derdini, sıkıntısını duymak, anlamak ve buna uygun çözümler bulma noktasında çalışıyoruz. Toroslarımızda 330 bin nüfusumuz var. 2 milyonluk bir şehirde yaşıyoruz. İki milyonun tamamıyla bir etkileşim halindeyiz. Toroslar'da yaşamayan ya bir iş yapıyor, ya da yaylalarımıza geliyor. Bürokrasiyle ilişkilerimiz devam ediyor. Valimizle, Emniyet Müdürümüzle, Garnizon Komutanımızla iyi ilişkilerimiz var. Mersinimizde güçlü bir bürokrasi var. Gülnar'dan, Mut'tan, Anamur'dan bölgemize gelen vatandaşlarımıza da destek oluyoruz.

Sıkıntısı olan, hastane ile ilgili işi olan bizi buluyor ve biz de elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bu şehir de daha güçlü, mutlu, huzurlu insanların yaşadığı daha güzel ve ekonomisi daha güçlü bir şehir olacak inşallah. Heyecan duyduğumuz, yaptığımız ve yapacağımız çok şey var. Yeter ki bir ve beraber olalım. Birbirimizi daha çok sevelim ve saygı duyalım. Bu dönem de birbirimize sarılmanın ne kadar önemli olduğunu, bir ve beraber olduğumuz sürece çözemeyeceğimiz hiçbir sıkıntının olmadığını bir kez daha gösterdi.

Türkiye, 8 ay önce ağır bir deprem ve felaket geçirmiş olmasına rağmen kısa bir süre içinde milletimizle devletimiz toparlandı ve elinden geleni yaptı" şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz, Filistin'de bir insanlık dramı yaşandığına da değinerek; "Çocuklar ve sivil insanlar, dünyanın gözü önünde, canlı yayında İsrail tarafından bombalanıyor. Ülkemizin duruşu burada nettir. Biz de Toroslar Belediye Meclisimizde tüm grupların imzasıyla bu saldırıları kınadık, tüm dünyaya duyurduk" dedi.

Başkan Yılmaz, daha sonra mahalle sakinleriyle sohbet ederek taleplerini dinledi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Mersin, üretim merkezi olma yolunda

_assets/fotograflar

Hibe desteğiyle çiftçiye ekipman

_assets/fotograflar

Safran üretimi üçüncü yılında

_assets/fotograflar

Lions Yaşam Merkezi'nin temeli atıldı

_assets/fotograflar

Gültak, "Ektiğimi biçmek istiyorum"

_assets/fotograflar

"Öğrenci'Ye" projesi hayata geçti

_assets/fotograflar

Cam füzyon kursuna büyük ilgi

close Başkan Yılmaz talepleri dinliyor
Başkan Yılmaz talepleri dinliyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: