rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

30 Kasım 2023

Bugün Günlük Ziyaret: 36 (36)

Toplam Ziyaret: 26.428.184 (24.306.420)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
19 Kasım 2023
Sayı : 1.021
Bu kayıt toplam
38 kez okundu.
fb sharer

GÜLTAK, "LİMAN GENİŞLEME PROJESİ ÖNEMLİ"

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, istihdam, kalkınma ve ekonomik refahı artıracak yatırımlarla Akdeniz ve Mersin'in çok özel bir konuma yükseleceğinin altını çizdi.

Gültak,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Gültak, Mersin Limanı Genişleme projesinin tam 6 bin kişiye doğrudan, 10 binlerce kişiye de dolaylı istihdam sağlayacağını ve ülke ekonomisine büyük katkı yapacağını belirtti.

Başkan Gültak, Mersin'in lojistik merkezi ve dünyaya açılan kapısı olduğunu vurgulayarak, limanın büyütme projesinin önemine dikkat çekti.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, istihdam, kalkınma ve ekonomik refahı artıracak yatırımlarla Akdeniz ve Mersin'in çok özel bir konuma yükseleceğinin altını çizdi.

Gültak, bu çerçevede tam 6 bin kişiye doğrudan, 10 binlerce kişiye de dolaylı istihdam, ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan Mersin Limanı Genişleme projesinin lokomotif rol üstleneceğini belirterek, "Proje kent ve ülke ekonomisi adına tarihi bir yatırım" dedi.

Komite, Akdeniz Belediyesi Başkanı Mustafa Gültak'ı makamında ziyaret ederek, bir takım konularda fikir alışverişinde bulundular.

Ziyaretin ardından bir değerlendirme yapan Başkan Gültak, "Tam 6 bin kişiye doğrudan, on binlerce kişiye dolaylı istihdam. 500 milyon dolarlık dev bir yatırım. Bu güzel şehir, bu güzel ülke için taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun. Bizim kalbimiz Akdeniz için Mersin için atıyor. Bu sevda için tarihi sorumluluk alarak tarihi projelere imza attık.

5 yıla, geçmiş 50 yılın hayali, gelecek 50 yıla değer katacak projeler kazandırdık. Akdeniz'de huzur, hizmet, kardeşlik, birlik ve beraberlik var" şeklinde konuştu.

Mersin'in, Türkiye'nin lojistik merkezi ve dünyaya açılan kapısı olduğunu vurgulayan Gültak, "Mersin, büyük yük gemilerinin yanaşabileceği, hiçbir resif veya bariyerin olmadığı, hem Asya, hem Ortadoğu hem de Avrupa'nın ortasında bir liman şehri. MIP'in Mersin Limanı'nı büyütme projesi önemlidir. Çünkü kapasiteyi büyütmeden hedeflediğiniz rakamları da yakalayamazsınız. Bu anlamda kent dinamiklerine önemli görev ve sorumluluk düşüyor" ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Mersin, üretim merkezi olma yolunda

_assets/fotograflar

Hibe desteğiyle çiftçiye ekipman

_assets/fotograflar

Safran üretimi üçüncü yılında

_assets/fotograflar

Lions Yaşam Merkezi'nin temeli atıldı

_assets/fotograflar

Gültak, "Ektiğimi biçmek istiyorum"

_assets/fotograflar

"Öğrenci'Ye" projesi hayata geçti

_assets/fotograflar

Cam füzyon kursuna büyük ilgi

close Gültak, "Liman Genişleme Projesi önemli"
Gültak, "Liman Genişleme Projesi önemli"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: