rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

03 Mart 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 52 (49)

Toplam Ziyaret: 26.489.669 (24.350.447)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
26 Kasım 2023
Sayı : 1.022
Bu kayıt toplam
230 kez okundu.
fb sharer

HİBE DESTEĞİYLE ÇİFTÇİYE EKİPMAN

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün düzenlediği "Taşınabilir Güneş Enerjili Sistem ve Makine Ekipman Desteği dağıtım programına katıldı.

Hibe desteğiyle çiftçiye ekipman
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Vali Pehlivan, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde düzenlenen programda yapmış olduğu konuşmasında; "Öncelikle bu projemizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Projemizin sloganı; "Gelecek Kırsalda şekillenecek." Bu tema gerçekten isabetli bir şekilde belirlenmiş. Kalkınma topyekün bir bakış açısıyla sağlanır. Bereketli topraklara sahip olan Anadolu coğrafyasında; kırsalıyla, merasıyla, köyüyle, ovasıyla, kentiyle, deniziyle bir bütün olarak gayret ortaya koymak suretiyle ülkemiz, her alanda kalkınmaya devam etmektedir.

Bu teşviklerden yararlanan çiftçilerimizin ortaya koymuş olduğu emek ve gayretin çok büyük bir payı vardır. Çünkü biliyoruz ki; kırsalda, yüksek rakımlarda, üretim yapmak, hayvancılık yapmak, hayvanların etinden, sütünden ürünler meydana getirmek gerçekten meşakkatlidir.

Tam da bu noktada devletimizin, Tarım ve Orman Bakanlığımız başta olmak üzere kurum ve kuruluşları vasıtasıyla destek sağlamak suretiyle üretim yapan çiftçilerimizin koşullarını her geçen gün biraz daha iyiye doğru götürme gayreti söz konusudur.

Bugün hayata geçen ve belli bir süredir de üzerinde çalışılarak uygulamaya konulan bu projedeki maksat; zor coğrafi şartlarda tarım ve hayvancılık yapan vatandaşlarımızın bu projelerden faydalanması ve onların koşullarını daha iyi hale getirmektir. Bugün itibariyle, 195 güneş panelini çiftçilerimizle buluşturuyoruz.

Kırsaldaki vatandaşlarımızın ve çiftçilerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak, modern cihazları da beraberinde vermiş oluyoruz. Bunların, kullanacak olan hemşehrilerimize fayda getirmesini diliyorum. Bu projenin hazırlanmasında hem Tarım İl Müdürlüğümüz hem Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) müşterek bir çalışma ortaya koymuşlar. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum.

Uygulanan projelerin ve teşviklerin neticesinde ortaya çıkacak olan katma değerin, önce çiftçi ailelerimize, İlimize, bölgemize ve bütün ülkemize kalkınma ve gelişme yolunda olumlu katkılar sunmaktadır.

Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülmekte olan Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) küçük ölçekli tarım işletmelerin sosyal ve ekonomik refah seviyelerini arttıramaya yönelik olarak uygulanan, Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) tarafından desteklenen bir Kırsal Kalkınma projesidir. Projenin İhale ve satın alma süreci Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından gerçekleştirilmiştir.

Bugün, bir etabını daha hayata geçirdiğimiz Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi'nin ana amacı, küçük ölçekli tarımın ticarileşmesini, küresel dönüşümünü desteklemek, gençlerin, mikro girişimcilerin, desteğe ihtiyaç duyan kadınlar ve tarımla iştigal eden göçerlerin bu programda yer almalarını sağlamaktır.

Program kapsamında; Göçerlerin Yaşam Standartlarının Yükseltilmesi Ana Faaliyeti ile İlimizde hibe almaya hak kazanan göçerlere 195 adet Taşınabilir Güneş Enerjili Sistem dağıtımı ve hibe almaya hak kazanan üreticilerimize 37 adet Hamur Yoğurma Makinesi, 44 adet Üzüm Sıkma Makinesi ve 31 adet Meyve- Sebze Kurutma Makinesi dağıtımı yapılacaktır. Sağlanan bu desteklerin bütün hemşehrilerimize, çiftçilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

Programda; Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Koordinatörü Muhammet Ali Yıldırım ve kadın çiftçi Meltem Kıcır birer konuşma gerçekleştirdiler.

Konuşmaların ardından Vali Pehlivan, hibe edilecek güneş panelleri ve makineleri inceleyerek, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ'dan bilgiler aldı.

Programa; Valimiz Ali Hamza Pehlivan ile birlikte, Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Koordinatörü Muhammet Ali Yıldırım, AK Parti İl Başkanı Adem Adem Aldemir ve çiftçilerimiz katıldı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Gülcan Kış, 'Havalimanı yine yalan oldu'

_assets/fotograflar

Kariyer Merkezi, dijital dönüşüme destek oluyor

_assets/fotograflar

Sebze Meyve ihracatçıları bir araya geldi..

_assets/fotograflar

Blok tabanlı kurs, yaratıcılık geliştiriyor

_assets/fotograflar

Kaplumbağaların yuvalama alanı temizlendi

_assets/fotograflar

Kadınlar geçmişe yolculuk yaptı

close Hibe desteğiyle çiftçiye ekipman
Hibe desteğiyle çiftçiye ekipman
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: