rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

20 Nisan 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 56 (56)

Toplam Ziyaret: 26.516.041 (24.373.980)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
25 Şubat 2024
Sayı : 1.035
Bu kayıt toplam
151 kez okundu.
fb sharer

BLOK TABANLI KURS, YARATICILIK GELİŞTİRİYOR

Yenişehir Belediyesi, çocukların dijital becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Blok tabanlı yazılım kurslarıyla öğrencilere programlama öğreten Yenişehir Belediyesi, öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmelerine ve teknolojiye olan ilgilerini desteklemelerine olanak sağlıyor.

Blok tabanlı kurs, yaratıcılık geliştiriyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, "Bu kurslarımızla çocuklarımızın gelecekteki başarılarına katkıda bulunuyoruz. Çocuklarımızın teknolojiye erişimini ve dijital okuryazarlığını çok önemsiyor ve bu alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Çocukların programlama kavramlarını kolayca anlamalarını sağlayan görsel bir dil kullanılan blok tabanlı yazılım kurslarıyla Yenişehir Belediyesi, programlama öğrenmeyi daha eğlenceli ve erişilebilir kılıyor. Yenişehir Belediyesi Akademide verilen ücretsiz eğitimlerle çocuklar temel programlama prensiplerini öğrenirken, problem çözme becerilerini de geliştiriyor.

Geçtiğimiz hafta Bilim Kahramanları Derneği iş birliğiyle düzenlediği LEGO turnuvasıyla 12 ilden yüzlerce öğrenciyi Yenişehir'de buluşturan Yenişehir Belediyesi, verdiği robotik kodlama ve blok tabanlı yazılım kurslarıyla geleceğin bilim insanlarını yetiştiriyor.

Başkan Abdullah Özyiğit, "Geleceğin liderleri, mucitleri ve girişimcileri olacak çocuklarımızı desteklemek, onlara güven vermek ve onların yanında olduğumuzu hissettirmek için çaba gösteriyoruz.

Yenişehir'i teknolojiye uyumlu, yenilikçi ve bilgiye erişimi kolay bir kent haline getiriyoruz. Bilgi ve teknoloji çağında, her bir çocuğumuzun potansiyelini ortaya çıkarmak, onların yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmelerine olanak sağlamak en büyük önceliğimiz oldu. Bu kurslar, sadece teknik beceriler değil, aynı zamanda yaratıcılığı, eleştirel düşünme becerisini ve işbirliği yapma yeteneğini geliştirme fırsatı da sunuyor. Tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum." dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Mersin tek yürek olacak'

_assets/fotograflar

CHP'li Başkanlardan örnek davranış

_assets/fotograflar

MTSO, Kentsel Dönüşüm Çalıştayına hazırlanıyor

_assets/fotograflar

Özyiğit, "Yenişehir emin ellerde"

_assets/fotograflar

Seçer, mazbatasını halkla birlikte aldı

_assets/fotograflar

6.Tour Of Mersin sona erdi

_assets/fotograflar

Hedef, vergide kayıt dışının önüne geçmek

close Blok tabanlı kurs, yaratıcılık geliştiriyor
Blok tabanlı kurs, yaratıcılık geliştiriyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: