rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

19 Haziran 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 238 (238)

Toplam Ziyaret: 26.543.941 (24.401.245)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
17 Mart 2024
Sayı : 1.038
Bu kayıt toplam
166 kez okundu.
fb sharer

ÖZDEMİR YENİDEN GTİ YÖNETİMİNDE

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Merkezi'nde gerçekleştirilen Gümrük ve Turizm A.Ş. (GTİ) Olağan Genel Kurulu'na katılan Mersin Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir, GTİ yönetim kurulu üyeliğine yeniden seçildi.

Özdemir yeniden GTİ yönetiminde
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

GTİ'nin 2005 yılında TOBB ile aralarında Mersin Ticaret Borsası'nın da olduğu 137 Oda ve Borsanın ortaklığı ile kurulduğunu belirten Özdemir, şirketin 'Yap-İşlet-Devret' modeli çerçevesinde sınır kapılarını modernize ettiğini söyledi. Özdemir bu model ile kara sınır kapılarının modernizasyonunun Türkiye'de ve Dünyada ilk ve tek uygulayıcısının GTİ olduğunu ifade etti.

Bugüne kadar 14 kara sınır kapısının GTİ çalışmaları kapsamında en ileri teknoloji kullanılarak tamamen yenilendiğini belirten Özdemir; "Bu yapılırken devletimiz açısından hiçbir maliyet ve kamu bütçesinden hiçbir harcama kalemi oluşmadı. Üstelik etkinliği ve hacmi sürekli artan kapılar sayesinde devletimizin vergi gelirleri artıyor ve böylece ülke ekonomisine önemli katkı sağlanıyor" dedi.

2023 yılında dış ticaret hacminin 617 milyar dolara ulaştığını ve ülkemizden karayolu ile gerçekleşen ihracatın yüzde 85'nin bu kapılardan yapıldığını kaydeden Özdemir, "Sağlanan verimlilik ile sınır kapılarında saatler süren beklemeler dakikalara indi ve kilometreleri bulan araç kuyruklarının önüne geçildi.

Böylece özel sektörümüz de katlandıkları ilave masraflardan tasarruf ederek kazançlı çıkıyor. Gerek Avrupa ülkeleri gerekse komşu ülkeler ile kıyaslandığında en modern, en hızlı, en verimli sınır kapıları ülkemizde bulunmaktadır" diye konuştu.

"Türkiye'nin bir projesi, Birleşmiş Milletler tarafından ilk defa dünya çapında en iyi örnek olarak seçildi ve gösterildi" diyen Özdemir, "Şu an birçok ülke ve ülkeler topluluğu uygulama açısından GTİ'ye iş birliği teklif ediyor. Böylece şirketimiz bu alandaki bilgi birikimi ve tecrübesiyle bu ülkelere tabiri caizse bir danışmanlık görevi yürütüyor ve bu sayede ülkemizin ismi tüm dünyada duyuluyor" dedi.

Kuruluşundan bu yana GTİ'nin başarı çıtasını sürekli artırdığını belirten Özdemir, "Bu başarının oluşmasında ortaya çok güçlü bir vizyon koyan başta TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'na, kuruluşundan bu yana şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Arif Parmaksız'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Önümüzdeki dönemde hizmetlerin daha da yükselmesi için yatırım çalışmalarımızın sürdüğünü belirtmek istiyorum" diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

_assets/fotograflar

Mavi Bayrak'da 8.sıradayız

_assets/fotograflar

'Fikir Otobüsü'nde ödüller sahiplerini buldu

_assets/fotograflar

'Kızkalesi' ve 'Mersin Üniversitesi' denize bırakıldı

_assets/fotograflar

Minikler, denizin önemini öğrendi

_assets/fotograflar

eTwinning okul etiketi belgeleri verildi

_assets/fotograflar

Plajlar yaz sezonuna hazır

close Özdemir yeniden GTİ yönetiminde
Özdemir yeniden GTİ yönetiminde
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: