rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

19 Haziran 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 423 (423)

Toplam Ziyaret: 26.544.126 (24.401.430)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
17 Mart 2024
Sayı : 1.038
Bu kayıt toplam
150 kez okundu.
fb sharer

'NAKLİYECİLER YENİ YERİNE KAVUŞACAK'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Akdeniz İlçesi Çay Mahallesi'nde yer alan Nakliyeciler Sitesi'ni ziyaret ederek, nakliyecilerle bir araya geldi. Başkan Seçer Nakliyeciler Sitesi ziyaretinde çiçeklerle ve büyük bir coşku ile karşılandı.

'Nakliyeciler yeni yerine kavuşacak'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Başkan Seçer'e ziyaretinde, CHP Akdeniz İlçe Başkanı Semih Palamut, Nakliyeciler Derneği Başkanı Mehmet Bozkurt, Akdeniz İlçesi Özgürlük Mahalle Muhtarı Ömer Ergüven, Mersin Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve daire başkanları, Nakliyeciler Derneği yönetimi ve üyeleri ile nakliyeciler eşlik etti.

Nakliyecilerle bir araya gelen Başkan Seçer, Mersin'in lojistik kenti olması için attıkları adımlardan birinin Nakliyeciler Sitesi'ni yenilemek olduğunu belirterek, "İstanbul'dan sonra en geniş lojistik filosu Mersin. Mersin'in içinde her türlü teferruata sahip birimlerinin olduğu büyük bir lojistik merkezi yok. Biz sektöre bir söz verdik ve inşaatımızda da sona geldik. Yakın zamanda hep beraber bu Lojistik Merkezi'nin açılışını yapacağız" dedi. 31 Mart sonrası açılışın yapılacağını hatırlatan Seçer, "Çalışan kazanıyorsa, biz kazanacağız. Çünkü biz çalıştık. Herkese de hizmet ettik" diye konuştu.

Başkan Seçer, Huzurkent'teki Lojistik Merkezi'nin özelliklerini anlatarak, "Arsa alanımız 76 bin 513 metrekare, yapı alanı 17 bin 618 metrekare. Toplamda 181 araçlık tır parkı var. Komisyoncular için 10 bloktan oluşan 100 adette ofis var. İçerisinde mescidi, çok amaçlı toplantı salonu olan idari binamız var.

İki bina içerisinde 2 restoran, 2 kahvehane, banka ve 16 adet işyeri var. Tır sahamızda da servis bakım atölyeleri var. D-400'ün yanında yer olarak çok uygun. OSB'ye, Mersin merkeze, limana da yakın. Gayet güzel, tertemiz bir tesis olacak. Mayıs, Haziran gibi de tamamlayıp orayı sizlerin hizmetine sunarız. Daha güzel fiziki koşulları olan bir yerde de bundan sonra hizmetimizi sürdürürüz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Büyükşehir Belediyesi'nin merkez ya da kırsalda yaptığı yolların kaliteli olduğunu ifade ederek, limanın önündeki yol çalışmalarından bahseden Seçer, "Liman B kapısının oradaki kapılar kapandı artık. Yeni kapılardan giriş yapıyorlar. Şimdi biz orayı düzenliyoruz. Altyapısı bitti. Bazı bölgelerde genişlettik yolu. Önümüzdeki günlerde orayı da açacağız. Kentimizin girişi tertemiz bir cadde olsun istiyoruz. Orada da çok ağır yük taşıtları olduğu için asfaltını bir kat daha fazla yapacağız" dedi.

Lojistik Merkezi'ni yaparken dernek ve odaların da fikirlerini alarak yaptıklarını kaydeden Başkan Seçer, "Burayı tek başına ben yapmadım. MTSO, sizin derneğiniz ve bizim bürokratlar bir araya geldi, karşılıklı fikir alışverişi ile yaptık. Sizin görüşlerinizi aldık. Yönetim anlayışını da ortaklaşarak, bir karar veririz, protokol altına alırız" diye konuştu.

Mersin Nakliyeciler Derneği Başkanı Mehmet Bozkurt, "30 yıllık çözümsüzlüğe çözüm olduğunuz için size, şahsım, yönetim kurulum ve tüm üyelerim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Konuşmaların ardından, soru cevap yapıldı ve Başkan Seçer, nakliyecilerin sorunlarını dinleyip, Büyükşehir'in hizmetleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

_assets/fotograflar

Mavi Bayrak'da 8.sıradayız

_assets/fotograflar

'Fikir Otobüsü'nde ödüller sahiplerini buldu

_assets/fotograflar

'Kızkalesi' ve 'Mersin Üniversitesi' denize bırakıldı

_assets/fotograflar

Minikler, denizin önemini öğrendi

_assets/fotograflar

eTwinning okul etiketi belgeleri verildi

_assets/fotograflar

Plajlar yaz sezonuna hazır

close 'Nakliyeciler yeni yerine kavuşacak'
'Nakliyeciler yeni yerine kavuşacak'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: