rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

26 Mayıs 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 429 (412)

Toplam Ziyaret: 26.533.073 (24.390.673)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
07 Nisan 2024
Sayı : 1.041
Bu kayıt toplam
111 kez okundu.
fb sharer

MTSO, KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞTAYINA HAZIRLANIYOR

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 14 No'lu İkamet Amaçlı İnşaat, 15 No'lu Mühendislik ve Mimarlık, 16 No'lu İnşaat Malzemeleri Üretimi ve Ticareti, 39 No'lu Emlak ve Destek Faaliyetleriyle 40 No'lu Genel İnşaat Faaliyetleri Meslek Komitesi Üyelerinden oluşan MTSO Kentsel Dönüşüm Çalışma Grubu faaliyetlerini sürdürüyor.

MTSO, Kentsel Dönüşüm Çalıştayına hazırlanıyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin'in kentsel dönüşümüne ışık tutması adına İstanbul'a giderek uygulamaları yerinde inceleyen Çalışma Grubu Üyeleri, düzenledikleri toplantıyla hazırladıkları gözlem sonuç raporundaki tespitleri Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır'la paylaştı.

Mersin'in en büyük sıkıntısının sahil bandının önemli bölümündeki zemin sıvılaşması ve 1999 yılı öncesi binaların büyük kısmının riskli yapı sınıfında olduğuna dikkat çekilen toplantıda çalışmalara pilot bölge olarak Mezitli ve Yenişehir'den başlanabileceği önerisi getirildi.

Toplantıda İstanbul'da uygulanan yöntemleri aktaran Çalışma Grubu Üyeleri, dönüşüm sırasında her belediyenin kat maliklerini ikna etmek için farklı yöntemler uyguladığına değindi.

Kimi binanın yıkılması kiminin güçlendirilmesi gerekeceğinden Mersin özelinde de farklı uygulamalar geliştirilmesi gerektiği ifade edilen toplantıda en verimli sonucun belediyelerin, müteahhitlerin ve kat maliklerinin ikna olacağı ortak bir paydada buluşması halinde alınabileceği vurgulandı. Kentin olası depremlere hazır hale getirilmesinin önemine dikkat çekilerek çalışmalara vakit kaybedilmeden başlanması gerektiği ifade edildi.

Mezitli ve Yenişehir'de deprem sonrası riskli bina tespitinin büyük ölçüde yapıldığı, imar çalışmalarının da diğer ilçelere oranla daha hazır olduğu ifade edilerek ilgili belediyelere pilot bölge olma önerisi götürülmesi kararlaştırıldı.

Kentsel dönüşüm konusunda belediyelerin tek başına başarıya ulaşma ihtimali bulunmadığı da belirtilen toplantıda belediyelerin, MTSO ve ilgili meslek odalarının, özel sektörün işbirliği içinde hareket etmesi gerektiği ifade edildi.

Uygulamaları yerinde görmesi sonrasında geniş katılımlı bir Kentsel Dönüşüm Çalıştayı düzenlemeye hazırlanan MTSO Kentsel Dönüşüm Çalışma Grubu, bu çalıştay sonrası oluşacak raporu belediye başkanlarına sunacak.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Yeşil Pasaport'a yeşil ışık

_assets/fotograflar

Açılış için gün sayılıyor

_assets/fotograflar

Yenişehir'den 3 hizmet birden...

_assets/fotograflar

Taksicilerden protesto konvoyu

_assets/fotograflar

'Sürdürülebilir Türk Mutfağı'nda yemekler konuşuldu

_assets/fotograflar

Çakır, 'Dijitalleşmek, hayatta kalmaktır'

_assets/fotograflar

Eğitim alan polislere sertifikaları verildi

_assets/fotograflar

Akdeniz Gençliği deniz kampında

close MTSO, Kentsel Dönüşüm Çalıştayına hazırlanıyor
MTSO, Kentsel Dönüşüm Çalıştayına hazırlanıyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: