rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

19 Haziran 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 419 (419)

Toplam Ziyaret: 26.544.122 (24.401.426)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
01 Haziran 2024
Sayı : 1.047
Bu kayıt toplam
56 kez okundu.
fb sharer

1,5 SAATTE KIBRIS...

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Anamur İskelesinde incelemelerde bulundu. Vali Pehlivan, "Yeni iskele ve kiralanan feribot sayesinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) ulaşım süresi 1,5 saate düşecek" dedi.

1,5 saatte Kıbrıs...
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Anamur ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunan Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan'a İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy ve İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk'ün de eşlik etti.

Vali Pelivan, gezi sırasında yeni yapılan Anamur İskelesi'nde incelemelerde bulundu. Pehlivan, yaptığı açıklamada yeni iskele ve kiralanan feribot sayesinde Kuzey Kıbrıs KKTC'ye ulaşım süresinin 1,5 saate düşeceğini kaydetti.

Pehlivan, seferlerin Haziran ayında başlayacağını belirtti. Vali Pehlivan, "2019 yılında feribot ve deniz uçağı iskelesi olarak inşa edilen, 2021 yılında ise ek binaların yapıldığı iskele, Kıbrıs'a ulaşım için hazır hale getirildi. Gümrük binası da dahil olmak üzere gerekli düzenlemeler tamamlandı.

Burası Kıbrıs'a en yakın noktamız. 450 kişilik bir feribot kiralandı. Haziran ayı içinde seferler başlayacak ve 1,5 saatte KKTC Girne Limanı'na buradan seyahat yapılabilecek" diye konuştu.

Vali Pehlivan, valilik olarak bu alanın işletim hakkını aldıklarını ve gerekli kurumların desteğiyle seferlerin başlayacağını belirtti.

Seferlerin başlamasıyla Anamur'un turizm potansiyelinin artacağını ve bölgenin hareketleneceğini vurgulayan Pehlivan, "Anamur turizm potansiyeli olan bir ilçemiz. Bu iskeleye zamanında bir işlev kazandırmış olduk. Turizm hareketliliğini arttıracak bu adım, sadece Anamur'a değil, çevre ilçeler ve İç Anadolu'nun diğer illerine de hizmet edecek" şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

_assets/fotograflar

Mavi Bayrak'da 8.sıradayız

_assets/fotograflar

'Fikir Otobüsü'nde ödüller sahiplerini buldu

_assets/fotograflar

'Kızkalesi' ve 'Mersin Üniversitesi' denize bırakıldı

_assets/fotograflar

Minikler, denizin önemini öğrendi

_assets/fotograflar

eTwinning okul etiketi belgeleri verildi

_assets/fotograflar

Plajlar yaz sezonuna hazır

close 1,5 saatte Kıbrıs...
1,5 saatte Kıbrıs...
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: