rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

19 Haziran 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 383 (383)

Toplam Ziyaret: 26.544.086 (24.401.390)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
01 Haziran 2024
Sayı : 1.047
Bu kayıt toplam
42 kez okundu.
fb sharer

ÖĞRENCİLER PROJELERİNİ SERGİLEDİ

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin- Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) içerisinde bulunan Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek öğrencilerin yaptığı projelerin sergilendiği alanı gezdi.

Öğrenciler projelerini sergiledi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Vali Pehlivan, bu yıl 7.'si düzenlenen 49 proje ve her bölümün hazırladığı çok sayıda ürünün yer aldığı sergiyi gezerek, öğrencilerin tasarladığı projeler hakkında bilgiler aldı, öğrencilerle bir süre sohbet ederek başarılar diledi.

Vali Pehlivan, öğrencilerin yıl boyunca yaptığı proje kapsamında; yenilenebilir enerji, çevre ve enerji teknolojileri, gıda teknolojileri, sosyal inovasyon, insanlık yararına teknoloji, sağlık ve ilkyardım, makine tasarımı, psikolojide teknolojik uygulamalar, inşaat ve endüstriyel teknoloji, hayvansal üretim, tarım teknolojileri, afet yönetimi, eğitim bilimleri, teknofest ve sosyal sorumluluk alanlarında hazırladıkları projeleri inceledi.

Vali Pehlivan, sergi ziyaretinin ardından yapmış olduğu konuşmasında; "Mersin- Tarsus Organize Sanayi Bölgemiz bünyesinde faaliyet göstermekte olan Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni, çeşitli vesilelerle ziyaret etmeye çalışıyoruz. Okulumuzda idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz tarafından bugün yıl sonu bilim fuarı,proje sergisi düzenlenmiş. Bu sergide, yıl içerisinde değişik branşlarda özellikle de bilim ve teknoloji sahasında, öğretmenlerinin rehberliğinde öğrencilerimiz çok başarılı projeler, ürünler ortaya çıkarmışlar. 49 ayrı stantta bu ürünler sergileniyor. Biz de tüm stantları tek tek gezmek suretiyle onlardan proje maceralarını, çalışma süreçlerini kısa süreliğine de olsa dinledik." dedi.

Vali Pehlivan konuşmasının devamında; "İşin en önemli boyutu özellikle de bu çalışmaların somut ürünlere dönüşmesidir. Zira, bu eserlerle hem kendilerini geliştirmiş olacaklar hem ülkemizin kalkınması, gelişmesi sürecine öğrencilik yıllarından itibaren katkı sunmuş olacaklardır. Bu okulumuz, İlimizdeki diğer okullarımız gibi çok kıymetlidir. Okullarımız içerisinde mesleki eğitim verenleri ayrıca önemsiyoruz. Mesleki eğitim okullarımda meslek öğrenerek yetişen gençlerimiz, çocuklarımız ileride sanayide, çeşitli üretim sahalarında, değişik kademelerde istihdam edilecektir. Akademik kariyerlerine devam etmek istediklerinde de önleri açık olacak, özellikle teknik konularda daha başarılı olacaklardır."

"Hem işin pratiğinde hem akademik sahada bir bütünlük içerisinde olmaları kendilerinin gelişim sürecine katkı sağladığı gibi ülkemizin gelişim sürecine de büyük katkılar sağlıyor ve bundan sonra da sağlamaya devam edecektir. Değişik sahalarda çocuklarımız, gençlerimiz, öğretmenlerinin öncülüğünde ve rehberliğinde faaliyetler yapmışlar. Bunu yakinen gördük ve mutlu olduk." ifadelerini kullandı.

Vali Pehlivan konuşmasının sonunda; "Emeği geçen idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum, onları kutluyorum. Öğrencilerimizi de tebrik ediyor, başarılarının artarak devamını diliyorum. Bu okulumuza OSB yönetimimizin büyük katkıları var. Hem müteşebbis heyette hem yönetim kurulunda başkan ve üye olan bütün sanayicilerimize de bu okula sahip çıktıkları için ve hep beraber bu ortamı oluşturdukları için teşekkür ediyorum' dedi.

Vali Pehlivan'ın anı defterini imzalaması ve fotoğraf çekiminin ardından ziyaret sona erdi.

Vali Pehlivan'a ziyaretleri sırasında MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve MTOSB Müteşebbis Heyet Yönetim Üyeleri eşlik etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

_assets/fotograflar

Mavi Bayrak'da 8.sıradayız

_assets/fotograflar

'Fikir Otobüsü'nde ödüller sahiplerini buldu

_assets/fotograflar

'Kızkalesi' ve 'Mersin Üniversitesi' denize bırakıldı

_assets/fotograflar

Minikler, denizin önemini öğrendi

_assets/fotograflar

eTwinning okul etiketi belgeleri verildi

_assets/fotograflar

Plajlar yaz sezonuna hazır

close Öğrenciler projelerini sergiledi
Öğrenciler projelerini sergiledi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: