rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

19 Haziran 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 263 (263)

Toplam Ziyaret: 26.543.966 (24.401.270)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
01 Haziran 2024
Sayı : 1.047
Bu kayıt toplam
54 kez okundu.
fb sharer

MOTOSİKLETLİ POLİSLER SERTİFİKALARINI ALDI

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Şehit Altuğ Verdi Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde düzenlenen 'Motosikletli Trafik Polis Timleri Sürüş Teknikleri' eğitimi sertifika törene katıldı.

Motosikletli polisler sertifikalarını aldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı tarafından, Mersin'de eğitimli personel ihtiyacını karşılamak amacıyla 29 Nisan - 24 Mayıs 2024 tarihleri arasında İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevli 22 personele; motosiklet sürüşü esnasında kullanılan ekipmanlar ve motosiklet mekaniği hakkında teorik dersler ile güvenli sürüş becerileri, kaza ve ani gelişen olaylara karşı koordineli, güvenli, dikkatli, uygun tekniklerle bilinçli ve güvenli bir sürüş yaparak verilen görevi zamanında yerine getirmeleri için eğitim düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bir konuşma gerçekleştiren Vali Pehlivan; Trafik hizmetleri; en hayati, en kritik önem arz eden kamu hizmet alanlarından birisidir. Mayıs ayının başında kutlanan Trafik Haftası kapsamında çeşitli etkinliklerle vatandaşlıklarımızı bilgilendirmeye, bilinçlendirmeye, bilinç düzeyini arttırmaya yönelik faaliyetlerimizi gerçekleştirdik. Trafik konusu bir günün ve bir haftanın konusu değil 365 gün hayatımızın içerisinde olan ve içerisinde olduğumuz sürekli bir döngü halinde olan bir olgu, kavram ve hizmet alanıdır.

Bize düşen görev, trafikte güvenliği en üst seviyede sağlamaktır. Bunu da Emniyet ve Jandarma Teşkilatımızın, trafikten sorumlu birimleri ile gerçekleştiriyoruz. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Eylem Planı yayımlanmış durumdadır.

Bu konudaki talimatlar, Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Eylem Planı doğrultusunda İçişleri Bakanlığımız tarafından yurt genelinde yayımlanıyor, takibi gerçekleştiriliyor. İlimizde trafik hizmetlerinin etkin şekilde hayata geçmesi için hem bu eylem ve strateji belgeleri doğrultusunda hem de İçişleri Bakanlığımızın genelgeleri, talimatları doğrultusunda süreci yakından izliyoruz, değerlendiriyoruz ve sürekli gözden geçirmek suretiyle varsa ilave atmamız gereken adımları bugün olduğu gibi İl Emniyet Müdürlüğümüzle ve Jandarma Komutanlığımızla birlikte değerlendiriyor ve gereğini yapıyoruz.

Amacımız trafik kazalarını önce azaltmak, önlemek ve bir gün inşallah sıfırlamaktor. En ideal ve nihai hedefimiz başta can kayıplarını sıfırlamakla birlikte yaralamalı trafik kazalarını, maddi hasarlı trafik kazalarını hasılı bütünüyle trafikte olumsuzluk teşkil eden unsurları bertaraf etmektir.

Trafik kurallarına uymayan sürücülere yönelik caydırıcı olmak adına denetim çalışmaları sürdürüyoruz. Çünkü trafik kurallarına uymayan sürücüler; sonu ölümle, yaralamalarla, maddi hasarlarla sonuçlanan kazalara sebebiyet veriyor.

Trafik denetimleri kapsamıda kurallara uymayan sürücülere yönelik yazılan cezalarda, geçen yılın ilk 4 ayına göre bu yılın ilk 4 ayında baktığımız zaman yüzde 339 oranında bir artış söz konusu olmuştur. El konulan sürücü belgelerinde ise geçen yılın ilk 4 ayı ile bu yılın ilk 4 ayını karşılaştırdığımız zaman yüzde 90 nispetinde artış yaşandığını görüyoruz.

Bu veriler sahada personelimizin, ekiplerimizin etkin hizmet anlayışını sürdürdüğünün ifadesidir.

İnsanımıza ve vatandaşımıza hizmet ederken her şeyden önce kendimizin de birer vatandaş olduğu bilinciyle hareket ederek onlara öncelikle devletimizin şefkatini ve devletimizin vatandaşını koruyup kollamak amacıyla görev yaptığını yansıtarak vatandaşımıza yaklaşmalıyız. Bunun yanında olumsuzluklara da ciddiyetle, disiplinle yaklaşıp bertarafı konusunda görevi en etkin şekilde yapmak temel vazifemizdir.

Bu kursun ve eğitim faaliyetinin hayata geçmesinde genel olarak trafikle ilgili hususların, iş ve işlemlerin, çalışmaların, faaliyetlerin himaye edilmesindeki desteklerinden dolayı başta İçişleri Bakanlığımıza, Emniyet Genel Müdürlüğümüze, İlimizde de İl Emniyet Müdürlüğümüze, başta trafik şubemiz olmak üzere ilgili bütün birimlerimize teşekkür ediyorum. Burada eğitim veren uzman arkadaşlarımıza, hocalarımıza, Türk Polis Teşkilatımızın Kahraman mensuplarına, kıymetli mesai arkadaşlarımıza, polislerimize, şahinlerimizi de kutluyor, görevlerinde üstün başarılar diliyorum. Kazasız, kayıpsız vazifeler diliyorum.

Attığınız her adımın trafik güvenliğini daha da arttırmasını, yaptığınız her görevin trafik güvenliğine olumlu katkılar yapmasını temenni ediyorum" dedi.

İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve İl Trafik Denetleme Şube Müdürü Ali Garanlı birer konuşma gerçekleştirdi.

Kursa katılan personelin motorları ile yaptığı gösterinin ardından Motosikletli Şahin Timleri uygulamalı tatbikat gösterisi sergiledi.

Programda Vali Pehlivan, koordinatör ve 5 eğitmene Teşekkür Belgesi ile kursta başarılı olan personele sertifikalarını takdim etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

_assets/fotograflar

Mavi Bayrak'da 8.sıradayız

_assets/fotograflar

'Fikir Otobüsü'nde ödüller sahiplerini buldu

_assets/fotograflar

'Kızkalesi' ve 'Mersin Üniversitesi' denize bırakıldı

_assets/fotograflar

Minikler, denizin önemini öğrendi

_assets/fotograflar

eTwinning okul etiketi belgeleri verildi

_assets/fotograflar

Plajlar yaz sezonuna hazır

close Motosikletli polisler sertifikalarını aldı
Motosikletli polisler sertifikalarını aldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: