rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

19 Haziran 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 231 (231)

Toplam Ziyaret: 26.543.934 (24.401.238)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
09 Haziran 2024
Sayı : 1.048
Bu kayıt toplam
38 kez okundu.
fb sharer

SOKAK HAYVANLARINA YENİŞEHİR SAHİP ÇIKIYOR

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 'uyutma' adı altında hayvanların öldürülmesine karşı olduklarını belirterek "Kısırlaştırma ve sahiplendirme konusuna ağırlık vermemiz gerekiyor. Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü'ndeki merkezde sokak hayvanlarının rehabilitasyonunu ve bakımını gerçekleştiriyoruz. Bütçe harcayacağız, personel gideri olacak diye sokak hayvanlarını görmezlikten gelemeyiz. Bana göre bir hayvanı yaşamından koparmanın bir insanı öldürmekten farkı yok" dedi.

Sokak hayvanlarına Yenişehir sahip çıkıyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yenişehir Belediye Meclisi haziran ayı olağan toplantısı, Başkan Abdullah Özyiğit yönetiminde Atatürk Kültür Merkezi'nde yapıldı. Yenişehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili konuşan Başkan Özyiğit, merkezde kısa sürede 150 sokak hayvanının kısırlaştırıldığını, sahiplendirme konusunda da çalıştıklarını dile getirdi.

Hayata geçirdikleri hayvan bakımevinin tam donanımlı olduğunu belirten Özyiğit, şu bilgileri verdi:

"Merkezimizde aslında 1.5 aylık bir süredir çalışma yürütüyoruz. Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü'ndeki merkezde sokak hayvanlarının rehabilitasyonunu ve bakımını gerçekleştiriyoruz. Karantinadan yaşlı hayvan bölümüne, muayene odasından ameliyathaneye ve mama üretim bölümüne kadar çok kapsamlı ve donanımlı. 'Uyutma' adı altında hayvanların öldürülmesini kabul etmiyoruz. Kısırlaştırma ve sahiplendirme konusuna ağırlık vermemiz gerekiyor.

Bakımevimize getirdiğimiz hayvanları kısırlaştırıyor ardından rehabilite ediyoruz. Tabi orada bir eğitim alanımız da var. Hayvanlarımızı eğitiyoruz ve son olarak sahiplendirilmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız bu konuda duyarlılık göstermek istiyorlarsa ticareti yapılan hayvanları almak ve bakımını üstlenmek yerine sokaktan alıp eğittiğimiz, bakımı gerçekleşmiş hayvanları sahiplenmelerini öneriyoruz.

Şu ana kadar 150 hayvanın kısırlaştırılması yapıldı. Sokak hayvanları konusunda da sorumluluk aldık. Buraya ciddi bir bütçe ayırdık, ciddi personel harcamamız var. 'Bütçe harcayacağız, personel gideri olacak' diye sokak hayvanlarını görmemezlikten gelemeyiz.

Akdeniz ve Orta Anadolu'da Yenişehir Belediyesi dışında bu konuda çalışma yürüten ya bir ilçe belediyesi bulursunuz ya da bulamazsınız. Topyekun mücadele ile hayvanlara sahip çıkmamız gerekiyor. Bana göre bir hayvanı yaşamından koparmanın bir insanı öldürmekten farkı yok."Son Haberler:
_assets/fotograflar

_assets/fotograflar

Mavi Bayrak'da 8.sıradayız

_assets/fotograflar

'Fikir Otobüsü'nde ödüller sahiplerini buldu

_assets/fotograflar

'Kızkalesi' ve 'Mersin Üniversitesi' denize bırakıldı

_assets/fotograflar

Minikler, denizin önemini öğrendi

_assets/fotograflar

eTwinning okul etiketi belgeleri verildi

_assets/fotograflar

Plajlar yaz sezonuna hazır

close Sokak hayvanlarına Yenişehir sahip çıkıyor
Sokak hayvanlarına Yenişehir sahip çıkıyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: