rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

17 Temmuz 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 275 (267)

Toplam Ziyaret: 26.556.292 (24.413.330)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
15 Haziran 2024
Sayı : 1.049
Bu kayıt toplam
64 kez okundu.
fb sharer

ETWİNNİNG OKUL ETİKETİ BELGELERİ VERİLDİ

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) bünyesinde Ulusal Destek Servisi ve Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "eTwinning Okul Etiketi Belge Takdim Törenine katıldı.

eTwinning okul etiketi belgeleri verildi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Saygı Duruşuve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda eTwinning tanıtım videosunu izlenmesinin ardından Vali Pehlivan yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi;

"Bu projelerin hazırlanması ve uygulanmasının arkasında, 'sadece nicelik değil nitelik; ağ oluşturmak değil bağ oluşturmak, yarışmak değil paylaşmak' anlayışı bulunmaktadır. Her şeyden önce ölçme, değerlendirme anlamında rakamların da elbette bir manası, bir değeri olduğunu kabul ediyoruz. Bununla birlikte, hep zikretmeye çalıştığımız ve ideal olarak ortaya koyduğumuz kalite, idrak, süreklilik, sürdürülebilirlik nicelikten ziyade nitelik odaklı çalışmayla mümkündür."

2005 yılında Avrupa Birliği sistemi içerisinde dahil edilen, 2009 yılından itibaren de ülkemizde etkin bir şekilde uygulanmaya başlanan özellikle de internetin artık mesafeleri ortadan kaldırdığı bir ortamda, fiziken bir araya gelme imkânı bulunmadığında internet üzerinden bir etkileşim oluşturma gayesiyle yürütülmekte olan bu projelerde, niteliğin de önemsenmesi elbette ki daha kalıcı ve kabul edilebilir başarılı neticeler elde edilmesini sağlamaktadır."

46 ülkede binlerce okulun, milyonlarca öğretmen ve öğrencinin bu sisteme dahil olduğunu belirten Vali Pehlivan, "Son değerlendirmede toplamda 933 okul eTwinning Okul Etiketi almaya hak kazanmış. Bunların 511'i ülkemizde ve ülkemizdeki okullar içerisinde 280 okulun Mersin'imizde olması ve Mersin'imizin bu sayede en ön sırada, birincilik konumunda yer alması hepimizi gururlandırıyor. Bu tür projeler uyguladığınızda hepiniz ayrı ayrı, çeşitli tecrübeler elde ediyorsunuz. Bu ağlar sayesinde bağlar oluşturuyorsunuz."

Bu projeleri önemsiyoruz. Her şeyden önce müfredat dahilinde yerine getirdiğiniz görev ve sorumluluklarımız var. Bununla birlikte dünyayı takip etmek, özellikle kendi iştigal ettiğimiz konularda Avrupa'nın, dünyanın, dünyadaki bütün ülkelerin ne düşünüyor, neyi konuşuyor, ne geliştiriyor, ne üretiyor bakmak lazım. Bunu yaparken de internet gibi elimizde çok işlevsel ve uygulanabilir bir imkandan faydalanarak fikirleri projelere dönüştürmek sadece bununla da kalmayıp bu projeleri işimize, görev alanlarımıza, okullarımızda eğitim öğretim almakta olan öğrencilerimize yansıtmak gerekmektedir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, "eTwinning Okul Etiketi Belgesi"ni almaya hak kazanan öğretmen ve okul yöneticileri belge ve ödüllerini Vali Ali Hamza Pehlivan'ın elinden aldı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kütüphane fark yaratacak

_assets/fotograflar

Abdullah Özdemir, 'Tarım sektörüne ışık tuttu'

_assets/fotograflar

Merkez yeniden canlanacak

_assets/fotograflar

ESOB ile MEM arasında işbirliği protokolü

_assets/fotograflar

Mersin, Unesco yolunda...

_assets/fotograflar

Mersin ihracatta 7.sıraya yükseldi

_assets/fotograflar

Sanal gerçeklik ile Mersin..

_assets/fotograflar

Geleceğin bilim insanlarına destek

close eTwinning okul etiketi belgeleri verildi
eTwinning okul etiketi belgeleri verildi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: