rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

19 Haziran 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 286 (286)

Toplam Ziyaret: 26.543.989 (24.401.293)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
17 Eylül 2023
Sayı : 1.012
Bu kayıt toplam
127 kez okundu.
fb sharer

BALIKÇILARA EKİPMAN DESTEĞİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi tarafından küçük ölçekli balıkçıları desteklemek için hayata geçirilen 'Destek büyükşehirden kısmet denizden' projesi çerçevesinde Karaduvar Mahallesi'ndeki balıkçılarla bir araya geldi.

Balıkçılara ekipman desteği
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Proje ile Mersin'deki toplam 372 küçük ölçekli balıkçıya boya, tutya, tulum takımı ve çizmeden oluşan ekipman seti desteği sağlandı.

Akdeniz ilçesine bağlı Karaduvar Balıkçı Barınağında düzenlenen törende konuşan Seçer, Karaduvar'ın Mersin'in en önemli sahil kasabalarından bir tanesi olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılacak çalışmalar ile Karaduvar'a gösterdikleri önemi ortaya koyacaklarını söyledi. Seçer, "Burayı önemsediğimi bilmenizi istiyorum. Karaduvar, Mersinimizin en önemli sahil kasabalarından bir tanesi" dedi.

Bölgenin uzun yıllardır çözülmemiş olan imar planı problemine el attıklarını ve sorunu ortadan kaldırdıklarını dile getiren Seçer, "Başkanınız bunu çözdü. Geldi bu işe el attı, Karaduvar'ın da içinde olduğu Akdeniz ilçesi ilk etap plan çalışmalarını bitirdi. İmar, yapacağımız hizmetlerin temeli, olmazsa olmazıdır.

İmar olmazsa ben size yol açamam, bina, kanalizasyon, içmesuyu şebekesi yapamam. Hiçbir kurum da burada çalışamaz. Siz de vatandaş olarak bir yatırım yapamazsınız. En önemli sorun çözüldü. Bundan sonra gerisi çözülür. Hiç merak etmeyin" diye konuştu.

Karaduvar'da Prestij Cadde Projesi çalışması başlatacaklarını müjdeleyen Başkan Seçer, "Karaduvar tarım kasabası idi, yok oldu. Balıkçı kasabası idi, ilgi göstermezsek yok olmak üzere. Denizden tutulan balığı balıkçıya pazarlamakla buraya bu gelir yeterli olmaz. Balıkçılığa bağlı ilave işlerin olması lazım. Burası güzel bir turizm kasabası olabilir.

Burada restoranlar, kafeler, hediyelik eşya satan işyerleri pekala olabilir. İlgi gösterilirse, buraya vatandaşı çekebilirsek daha fazla sayıda esnaf olur. Ama onların buraya gelip bu yatırımı yapma nedeni, bir cazibesi olmalı. Buranın caddeleri tertemiz olmalı. Bir düzeni, bir intizamı olmalı. Biz bunları düşündük ve çok güzel bir proje çalıştık. Bunlar küçük işler değil.

Önümüzdeki günlerde bu çalışmaları merkezinizden, en işlek yerden başlatacağız. Caddelerinizi D-400'e kadar tertemiz yapacağız. Buradaki bina giydirmelerini de bedelini ödeyerek, belediye olarak biz yapacağız" şeklinde konuştu.

Karaduvar için önemli bir çevre projesine imza attıklarını kaydeden Seçer, şöyle devam etti; "20 milyon Euro'luk bir yatırım. Bunu buradaki bir fabrika yapacak. Bundan sonra buradan Akdeniz'e nihai suyu basmayacağız. Şirket bunu fabrikada proses suyu olarak kullanacak. Bu müthiş ve büyük bir çevre projesidir." dedi.

Seçer, büyük projelere imza atmaya devam edeceklerinin altını çizerek, "7 bölgeden, her ilden insanları bağrında huzur içerisinde barındıran bir kentin insanları, benim hemşerilerim her şeyin en güzeline layıktır" şeklinde konuştu.

Başkan Seçer, toplamda 372 küçük ölçekli balıkçıya boya, tutya, tulum takımı ve çizmeden oluşan ekipmanlar verdiklerini dile getirerek, "Tamamı hibe. Biz sizin durumunuzu biliyoruz. Daha güzel hizmetlere layıksınız. Balıkçı esnafına bir başlangıç oldu. Yeni sezonunuz da başlıyor. Vira Bismillah diyorum" ifadelerini kullandı.

Törenin ardından Başkan Seçer balıkçılara ekipmanlarını teslim ederek, 'Rast gelsin' dileğinde bulundu. Seçer'den ekipmanlarını teslim alan balıkçılar da 'Vira Bismillah' diyerek denize açıldı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

_assets/fotograflar

Mavi Bayrak'da 8.sıradayız

_assets/fotograflar

'Fikir Otobüsü'nde ödüller sahiplerini buldu

_assets/fotograflar

'Kızkalesi' ve 'Mersin Üniversitesi' denize bırakıldı

_assets/fotograflar

Minikler, denizin önemini öğrendi

_assets/fotograflar

eTwinning okul etiketi belgeleri verildi

_assets/fotograflar

Plajlar yaz sezonuna hazır

close Balıkçılara ekipman desteği
Balıkçılara ekipman desteği
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: