rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

03 Mart 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 46 (43)

Toplam Ziyaret: 26.489.663 (24.350.441)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
22 Ekim 2023
Sayı : 1.017
Bu kayıt toplam
168 kez okundu.
fb sharer

5.KUSHİMOTO SOKAĞI FESTİVALİ COŞKULU GEÇTİ

Mersin Yenişehir Belediyesi ve Mersin Rotary Kulübü iş birliğiyle bu yıl beşincisi düzenlenen Mersin Kushimoto Sokağı Sokak Sanatçıları Festivali, vatandaşların yoğun ilgisiyle gerçekleşti.

5.Kushimoto Sokağı Festivali coşkulu geçti
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin'in en yoğun sosyal yaşam alanlarından biri olan Kushimoto Sokağı'nda düzenlenen festival, gün boyunca renkli anlara sahne oldu.

Mersin Yenişehir Belediyesi ve Mersin Rotary Kulübü tarafından geleneksel hale gelerek her yıl düzenlenen ve karnaval havasında geçen Mersin Kushimoto Sokağı Sokak Sanatçıları Festivali bu yıl da binlerce Mersinlinin yoğun ilgisiyle yapıldı.

Festival kapsamında trafiğe kapatılan ve süslenen Kushimoto Sokağı günün ilk saatlerinden itibaren sokak sanatçılarını ağırlamaya başladı. Müzisyenler, ressamlar, dans grupları ile performans ve grafiti sanatçılarının yeteneklerini sergilediği festivalde Mersinli vatandaşlar da eğlenceye ortak oldu.

Mersin Kushimoto Sokağı Sokak Sanatçıları Festivali'nin açılışına Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit'in yanı sıra Mersin Baro Başkanı Gazi Özdemir, Rotary 2430 Bölge Federasyon Başkanı Teoman Kaynar, Mersin Rotary Kulübü Başkanı Rujdan Doğan, MEİGDER Başkanı Vahap Şehitoğlu, Kushimoto Sokağı Vefa Komitesi üyeleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Festivalin açılışında konuşan Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, "Biz Yenişehir'i kültür ve sanatın başkenti yapmak, burada festivaller düzenlemek, insanların daha çok sokaklarda buluştuğu, iyiliklerin ve güzelliklerin paylaşıldığı bir Yenişehir'i var etmek, yaşatmak ve geliştirmek istiyoruz. Biz bu güzellikleri geliştirme noktasında bir çaba içerisinde olacağız.

Bugün Mersin Rotary Kulübü ile iyilikte ve güzellikte buluştuk. Görev yaptığım süre içerisinde bir yere yardım eli ulaşacaksa orada birlikte olduk. Bir yara sarılacaksa orada birlikte olduk. Bir güzellik bir iyilik gerçekleştirilecekse orada birlikte olduk. Bunun için ben süreçlere katkı veren ve emek veren bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnadına barışı söyleyeceğiz, inadına barış türküleri söyleyeceğiz.

Dünyada oyunlar oynanıyor. Oynanmaya devam ediliyor. Ben dünyada barışın var olması için hepimizin, kalbimizi ve gönlümüzü koymamız gerektiğini düşünüyorum. Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet 100 yaşında. 'Savaş zorunlu olmadıkça cinayettir!' ve 'Yurtta barış dünyada barış' diyen Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle ve minnetle anıyoruz. Yolumuz iyilikten ve güzellikten hiç ayrılmasın, barıştan hiç ayrılmasın."diye konuştu.

Festivalin kente büyük bir değer kattığını ifade eden Mersin Rotary Kulübü Başkanı Rujdan Doğan ise "Bu festivale kentimizde ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Mersin'imizin kültürünü yansıtan önemli bir mekanda gerçekleştiriyoruz. Kushimoto Sokağı'nın bu festivaldeki rolü sadece bir sokak olmasının ötesinde Japonya ve Mersin'in kardeşlik ilişkisinin ne kadar eskilere dayandığını anlatıyor. Bu kardeşlik ilişkisinin 30 yıldan fazla süredir sürdürülen aktif bir dostluk ve kültürel değişim hikayesini barındırıyor.

Mersin Rotary Kulübü olarak bu festivalde Kushimoto Sokağı'nın tarihinin ve Mersin ile Japonya arasındaki dostluğu tüm Mersin halkıyla birlikte paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Bu özel mekan Mersin ve Kushimoto'nun tarihini bir araya getiriyor ve kültürel miraslarımıza sahip çıktığımız için festivalimize ve şehrimize büyük bir değer katıyor. Mersin Rotary Kulübü olarak şehre bu festivali kazandırmış olmaktan büyük onur ve gurur duyuyoruz."dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Gülcan Kış, 'Havalimanı yine yalan oldu'

_assets/fotograflar

Kariyer Merkezi, dijital dönüşüme destek oluyor

_assets/fotograflar

Sebze Meyve ihracatçıları bir araya geldi..

_assets/fotograflar

Blok tabanlı kurs, yaratıcılık geliştiriyor

_assets/fotograflar

Kaplumbağaların yuvalama alanı temizlendi

_assets/fotograflar

Kadınlar geçmişe yolculuk yaptı

close 5.Kushimoto Sokağı Festivali coşkulu geçti
5.Kushimoto Sokağı Festivali coşkulu geçti
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: