rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

03 Mart 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 55 (52)

Toplam Ziyaret: 26.489.672 (24.350.450)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
05 Kasım 2023
Sayı : 1.019
Bu kayıt toplam
198 kez okundu.
fb sharer

YENİLENEN PARKIN ADI TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ OLDU

Mersin Yenişehir Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi'nde 3 bin 531 metrekarelik alandan oluşan parkı yenileyerek, Türk Kadınlar Birliği adını verdi.

Yenilenen parkın adı Türk Kadınlar Birliği oldu
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Parkın açılışını mahalle sakinleriyle yapan Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, "Göreve geldiğimiz günden bu yana kentimizde 34 bin 690 metrekare yeşil alan oluşturduk. Yenilediğimiz parkımız kentimize hayırlı olsun" dedi.

Yenişehir Belediyesi kentte yeşil alanlar kazandırmak amacıyla hizmetlerini aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Kent genelinde koruluklar oluşturan Yenişehir Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi 9. Cadde'de bulunan parkı da yenileyerek Türk Kadınlar Birliği adını verdi.

3 bin 531 metrekarelik alandan oluşan parkta spor aletleri, çocuk oyun grupları ve dinlenme alanları bulunuyor. Parkın açılışına Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit'in yanı sıra Türk Kadınlar Birliği Mersin Şube Başkanı Hülya Yücel, Bahçelievler Mahalle Muhtarı Gülcan Çelikten, belediye meclis üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Açılışta konuşan Yenişehir Belediyesi Başkanı Abdullah Özyiğit, "Gururla ikinci yüzyıla adım attık. Dünyanın en büyük devrimcisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk kadının toplumdaki yerini en iyi tespit edip, dünyada bu anlamda en doğru davranışları sergileyen büyük bir liderdi. Ve bütün dünyaya örnek olmuştur. Biliyorsunuz İngiliz kadınları, kadınların haklarını arama konusunda, 'Türk kadını kadar değerimiz yok mu?' pankartıyla yürümüşlerdi.

Bütün Avrupa'ya örnek olup kadına seçme seçilme hakkı veren Atatürk, gördü ki kadınlarla cephede beraber, savaş hazırlıklarında beraber dolayısıyla kadının hakkını teslim etmekten bir dakika tereddüt etmedi. Bu konuda da Türk Kadınlar Birliğinin kurulması, yüzyıla yakın bir geçmişe sahip olması bizim içinde çok anlamlı." ifadelerini kullandı.

Tarihte Cumhuriyet kadınlarının mücadelesine dikkat çeken Başkan Abdullah Özyiğit, " Hemen arkamızda Yenişehir Belediyesi Türkan Saylan Parkı var. Türkan Saylan ile sırt sırta bir yol yürüyeceğiz. O da yiğit, kahraman, emekçi bir Türk kadını. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğini kurarak ülkeyi, çocuklarımızı, kız çocuklarımızı bir takım gerici unsurlardan kurtarmak için bir mücadele verdi. O hastalıkla mücadele ederken, bu ülkede bazı din kisvesi altında örgütlenmiş olan terör gruplarını gözaltına aldırmayı başarmıştır. O süreçleri çok iyi hatırlıyoruz. Dolayısıyla o gözü pek Türk kadını hiçbir zaman geri adım atmadı. Hepimiz onun o camdan, balkondan, el salladığı günü çok iyi hatırlıyoruz.

Onun için Türkan Saylan'lar gibi Cumhuriyet kadınlarının önünde de bir kere saygıyla eğilmek istiyorum. Ben böyle bir ismi Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında böyle bir parkta, Yenişehir'imizde yaşatmaktan duyduğum gururu ve mutluluğu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Parkımız hayırlı olsun. Kadınlarımızla, gençlerimizle birlikte el ele, omuz omuza, Cumhuriyeti ve Türkiye'yi çok daha iyi bir geleceğe taşımak dileği ile saygılar sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Türk Kadınlar Birliği Derneği Mersin Şube Başkanı Hülya yücel ise, "Cumhuriyetimizle yaşıt dünyada bir örneği olmayan yüzyıllık dernek olmanın gururunu taşıdığımız, Cumhuriyetimizin 100. Yılında bu parka Türk Kadınlar Birliği adının verilmesinin tesadüf olmadığı düşüncemizle Yenişehir Belediye Başkanımız Abdullah Özyiğit'e teşekkür ediyoruz." diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Gülcan Kış, 'Havalimanı yine yalan oldu'

_assets/fotograflar

Kariyer Merkezi, dijital dönüşüme destek oluyor

_assets/fotograflar

Sebze Meyve ihracatçıları bir araya geldi..

_assets/fotograflar

Blok tabanlı kurs, yaratıcılık geliştiriyor

_assets/fotograflar

Kaplumbağaların yuvalama alanı temizlendi

_assets/fotograflar

Kadınlar geçmişe yolculuk yaptı

close Yenilenen parkın adı Türk Kadınlar Birliği oldu
Yenilenen parkın adı Türk Kadınlar Birliği oldu
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: