rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

20 Nisan 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 136 (136)

Toplam Ziyaret: 26.516.121 (24.374.060)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
24 Eylül 2023
Sayı : 1.013
Bu kayıt toplam
127 kez okundu.
fb sharer

FİKİR OTOBÜSÜ PROJESİ FARK YARATIYOR

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu ana iş birliği çerçevesinde, Mersin Üniversitesi ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) desteğiyle gerçekleştirilen 'Fikir Otobüsü Liselerarası Girişimcilik ve Yenilikçi Projeler Yarışması' 2023 dönemi ödül törenine katıldı.

Fikir Otobüsü Projesi fark yaratıyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Vali Pehlivan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleşen ödül töreninde yapmış olduğu konuşmasında; "Mersin İlimizde geçen yıl göreve başladığım günlerde Fikir Otobüsü Projesi'nden haberdar olmuş, projeleri değerlendirme etkinliklerine katılmıştım. O programda jürilik görevi de yaptık.

Her biri birbiri kadar kıymetli ve özenle hazırlanmış 6 proje hakkında değerlendirmemizi yaparak notlarımızı vermiştik. Dereceye giren projeler başta olmak üzere bütün öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.

Bu sene de düzenlenen yarışmalara, 600 civarında proje katılımının olması hepimizi çok memnun etti. 600 projeden son 6'ya kalan projeler hakkında tekrar jürilik yaptık ve 1. olan proje ulusal düzeyde birincilik aldı. Bu proje, Avrupa'da da takdirle karşılanarak dereceye girdi ve ödüle layık görüldü.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadeleriyle "Türkiye Yüzyılına", Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına adım atıyoruz. Bu adımları atarken diyoruz ki; her alanda var olmak istiyoruz ve var olacağız.

Yüzyıl önceyi; Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verilen Milli Mücadeleyi, Kurtuluş Savaşını, kahraman ecdadımızı milletçe her daim hatırımızda tutuyor; Cumhuriyetin ilanı ile birlikte konulan muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma hedefi doğrultusunda bugün geldiğimiz noktada fikir ve proje üreterek, eser ortaya koyarak ilerliyoruz.

Siz kıymetli gençlerimize inanıyoruz ve güveniyoruz. Bu başarılar, inancın, çabanın ve çalışmanın somut göstergeleridir. Ürettikçe bütün gençlerimizin özgüveni artacak. Başardıkça da sadece bilimde ve teknolojide değil, uluslararası düzeyde yer eden projelerle ekonomide, sanatta, kültürde, sporda başarılar daha da güçlü bir şekilde geleceğe yürümemize vesile olacaktır. Başarı yolunun taşlarını hep beraber döşeyeceğiz ve gelecek nesillere de daha güçlü bir Türkiye'yi emanet edeceğiz. Bu şekilde de vatanımıza olan borcumuzu ödemiş olacağız.

Yarışmalara katılım sağlayarak proje üreten bütün gençlerimiz ve onları yetiştiren öğretmenleri bizim gözümüzde birincidir. Ulusal düzeyde marka haline gelen "Fikir Otobüsü" projesi artık uluslararası bir marka haline geliyor. Önümüzdeki yıl daha fazla katılım olacaktır. Mersin İli olarak Tekno-Fest'e ev sahipliği yapmaya talip olduk. Talip olmamıza en büyük gerekçe de öğrencilerimizin öğretmenleri ile birlikte ürettikleri projelerdir. Değişik başlıklar altında 2-3 yıl içinde 100 bine yakın proje üretmiş durumdayız. Tekno-Fest'e en çok proje götüren İllerin başında geliyoruz.

Fikir Otobüsü Projesi'nde emeği geçen ilgili bütün kurum ve kuruşlarımızı, öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tekrar tebrik ediyorum, başarılı çalışmalarının artarak devamını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Programda İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır ve TOBB Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Osman Kiper de birer konuşma gerçekleştirdiler.

Konuşmasının ardından Vali Pehlivan ve törene katılanlar tarafından, Fikir Otobüsü Liseler arası Girişimcilik ve Yenilikçi Projeler Yarışması'nda dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere ödülleri verildi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Mersin tek yürek olacak'

_assets/fotograflar

CHP'li Başkanlardan örnek davranış

_assets/fotograflar

MTSO, Kentsel Dönüşüm Çalıştayına hazırlanıyor

_assets/fotograflar

Özyiğit, "Yenişehir emin ellerde"

_assets/fotograflar

Seçer, mazbatasını halkla birlikte aldı

_assets/fotograflar

6.Tour Of Mersin sona erdi

_assets/fotograflar

Hedef, vergide kayıt dışının önüne geçmek

close Fikir Otobüsü Projesi fark yaratıyor
Fikir Otobüsü Projesi fark yaratıyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: