rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

20 Nisan 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 121 (121)

Toplam Ziyaret: 26.516.106 (24.374.045)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
08 Ekim 2023
Sayı : 1.015
Bu kayıt toplam
146 kez okundu.
fb sharer

YABANCI YATIRIMCILARA MEZİTLİ ANLATILDI

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mersin'in cazibe merkezi haline gelen ve giderek hızla gelişen Mezitli'yi yabancı yatırımcılara anlattı. Yurtdışında Rusça yayın yapan Mayalanya Youtube Kanalı ekibinden Lyudmila Hrebenschykova ile röportaj yapan Başkan Tarhan, ilçede yapılan projeler hakkında bilgi verdi. Başkan Tarhan, Mezitli'ye ilginin her geçen gün arttığını dile getirdi.

Yabancı yatırımcılara Mezitli anlatıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Türkiye'ye yurt dışından gelenlerin de en fazla tercih ettiği kentlerden birisi haline gelen Mezitli olduğunu ifade eden Başkan Tarhan, "Mezitli diğer ilçelere göre çok farklılık arz eden, insanların mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürdüğü şirin bir ilçedir. Geçmişte 6 farklı belediye birleşerek, büyük bir ilçe oldu.

Şu an da 226 bin nüfusa sahip, bir tarafında Akdeniz kıyısı diğer tarafında ise yarım saat uzaklıktaki Toros Dağları bulunmakta. 15 kilometre deniz sahilimiz var ve yılın her günü denize girilebiliyor. En büyük farkı ise konutlarla deniz arasında trafik yolu bulunmamasıdır. Sahillerimizde sadece yürüyüş yolu ve bisiklet yolu var.

Kıyı bölgelerimizde daha sakin bir ortam var ve bundan kaynaklı da insanlarımız rahat bir şekilde denize girebiliyorlar. Eğitim ve ekonomik düzeyi yüksek bir ilçeyiz. Mezitli halkı çevreye ve yeşile çok duyarlılar ve sakinliği seven bir toplumumuz var" şeklinde konuştu.

Mezitli'deki inşaat sektörünün hareketli olduğunu dile getirerek, yabancıların ruhsat alım ve başvuruları hakkında bilgi veren Başkan Tarhan, "Mezitli'de özgür bir yaşam var. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımız çok misafirperverdir. Vatandaşlık alan yabancı uyruklular ilçemizde işyeri açıyorlar.

Mezitli'de 350 civarında yabancıların açmış olduğu işyeri var. Bunlara işyeri açmayın deme lüksümüz yok yasalara göre Türk vatandaşı olan veya çalışma izni olanlara biz müdahale edemiyoruz. Daha çok kafeterya, gıda ve benzeri iş kolları üzerinde faaliyet gösteriyorlar. İnşaat ruhsatı her geçen gün daha da artıyor.

Geçen yıl 260 tane ruhsat vermişiz, bu sene şu ana kadar 100 ruhsat vermişiz toplam 215 başvuru bulunmakta. Yılbaşı'na kadar bu sayının 300'u bulacağını tahmin ediyoruz. Türkiye'de bu çok önemli bir olay. Bildiğiniz gibi ekonomimiz durumu ortada ve bütün sektörlerde durgunluk varken inşaat sektörünün bu şekilde hareketli olması Mezitli'ye ayrıcalık yaratıyor" ifadelerine yer verdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Mersin tek yürek olacak'

_assets/fotograflar

CHP'li Başkanlardan örnek davranış

_assets/fotograflar

MTSO, Kentsel Dönüşüm Çalıştayına hazırlanıyor

_assets/fotograflar

Özyiğit, "Yenişehir emin ellerde"

_assets/fotograflar

Seçer, mazbatasını halkla birlikte aldı

_assets/fotograflar

6.Tour Of Mersin sona erdi

_assets/fotograflar

Hedef, vergide kayıt dışının önüne geçmek

close Yabancı yatırımcılara Mezitli anlatıldı
Yabancı yatırımcılara Mezitli anlatıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: