rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

19 Haziran 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 233 (233)

Toplam Ziyaret: 26.543.936 (24.401.240)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
26 Kasım 2023
Sayı : 1.022
Bu kayıt toplam
236 kez okundu.
fb sharer

CAM FÜZYON KURSUNA BÜYÜK İLGİ

Toroslar Belediyesi'nin Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları (TORTEK) Merkezinde Cam Füzyon Kursu'na katılan kadın kursiyerler, atık cam şişeleri birer sanat eserine dönüştürüyor. Kadınlar, hem meslek öğreniyor hem de aile bütçelerine katkıda bulunuyor.

Cam füzyon kursuna büyük ilgi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin'de başarıyla sürdürdüğü Sıfır Atık çalışmalarıyla "Sıfır Atık Şehri Toroslar" markasını oluşturan Toroslar Belediyesi, TORTEK bünyesinde bulunan Cam Füzyon Atölyesi'ni de geri dönüşümün bir parçası haline getirdi.

Osmaniye Mahallesi'ndeki TORTEK binasında usta öğretici eşliğinde eğitimlerin verildiği atölye, unutulmaya yüz tutmuş cam işleme sanatını yeniden günümüze taşıyor. Cam ve atık şişeleri eritip çeşitli aşamalardan geçiren kursiyerler, bu atık camlardan süs eşyaları, ayna süslemeleri ve çeşitli tablolar yapıyor. Kursiyerlerin ürettikleri ürünler, kentte düzenlenen sergilerde ve fuarlarda alıcısını buluyor.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 56 farklı branştaki Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları (TORTEK) ile 6 bin 278 vatandaşa mesleki eğitim verdiklerini, üretim sürecindeki kadınları desteklediklerini söyledi.

El becerilerini geliştirmek, yeteneklerini profesyonel seviyeye taşımak ve hobisini mesleği haline getirmek isteyenler için hazırladıkları TORTEK Cam Füzyon Kursu'nda ise atık camlardan üretilen ürünlerle sanata renk katmaya devam ettiklerini belirten Başkan Yılmaz; "Bu atölyemizde atık cam şişeler, kursiyerlerimizin maharetli ellerinde birer sanat eserine dönüşürken, geri dönüşüme de katkıda bulunuyoruz.

Çöpe atılan cam soda, kola ve su şişelerinin burada değerlendirilmesi bizleri de mutlu ediyor. Kursiyerlerimiz yeteneklerini sergilemelerinin yanı sıra sanat eserleri ile ev ekonomisine de katkı sağlıyorlar. En önemli yatırım insana yapılan yatırımdır. "Daima üreten Toroslar" hedefiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Öğrenmenin yaşı yok. Meslek edinmek isteyen herkesi kurslarımıza bekliyoruz" şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

_assets/fotograflar

Mavi Bayrak'da 8.sıradayız

_assets/fotograflar

'Fikir Otobüsü'nde ödüller sahiplerini buldu

_assets/fotograflar

'Kızkalesi' ve 'Mersin Üniversitesi' denize bırakıldı

_assets/fotograflar

Minikler, denizin önemini öğrendi

_assets/fotograflar

eTwinning okul etiketi belgeleri verildi

_assets/fotograflar

Plajlar yaz sezonuna hazır

close Cam füzyon kursuna büyük ilgi
Cam füzyon kursuna büyük ilgi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: