rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

19 Haziran 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 288 (288)

Toplam Ziyaret: 26.543.991 (24.401.295)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
23 Mart 2024
Sayı : 1.039
Bu kayıt toplam
145 kez okundu.
fb sharer

ÇOCUK KÖYÜ'NÜN TEMELİ ATILDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, çocukların hem eğlenceli zaman geçirebilecekleri hem de yeteneklerini keşfedebilecekleri Mezitli Çocuk Köyü'nün temelini attı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Mezitli İlçesi Akdeniz Mahallesi'nde gerçekleştirilen 'Mezitli Çocuk Köyü Temel Atma Töreni'ne katıldı.

Çocuk Köyü'nün temeli atıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, gerçekleştirilen törende çocuklar için güzel ve hayırlı bir iş yapmak amacıyla bir araya geldiklerinden bahsederek; çocukların daha iyi bir birey olarak yetişmesi için farklı fonksiyonların yüklendiği bir merkez olan 'Mezitli Çocuk Köyü'nün temel atmasında bir arada olduklarını vurguladı.

Planlanandan daha kısa süre öncesinde tamamlanması öngörülen Mezitli Çocuk Köyü'nü, Eylül ayında halkın hizmetine sunmayı planladıklarının müjdesini veren Başkan Seçer, "Yaklaşık 6 ay sonra halkımızın hizmetine girecek. Bu tesisin bize maliyeti 48 milyon 996 bin lira olacak. Çocuklarımıza; annelerinin ve babalarının bize ödediği vergilerle yaptığımız bu tesis helali hoş olsun ve hayırlı olsun" diye belirtti.

Tesisin planlanan bölümleri hakkında da bilgiler veren Seçer, içerisinde çocuk kütüphanesi ve atölyesinin olduğu toplam 583 metrekarelik bir alanın yer alacağından bahsetti. Tesiste çocuk tiyatroları ve gösterileri için tiyatro ve gösteri salonunun da yer alacağını kaydeden Seçer, bu alanın da toplam 410 metrekare olacağını dile getirdi. Seçer ayrıca 720 metrekare alan üzerinde de çocuk oyun alanları ve Survivor Parkuru'nun yer alacağını duyurarak; "Her şeyiyle mükemmel bir tesis olacak" dedi.

Çocuk Köyü projesini hayata geçirmekteki amaçlarının, çocukların eğlenerek öğrenecekleri bir tesis kazandırmak olduğunu belirten Başkan Seçer, "Sanat, drama, bilim, tarım gibi farklı etkinlik atölyelerinin bulunduğu bir modern tesis yapalım. Çocuklarımıza bu şekilde bir fayda sağlayalım diye düşündük. Ayrıca çok amaçlı salonlarımız var. Sinema, tiyatro, konser gibi de sanatsal etkinliklere çocuklarımızı dahil edelim. İzlesinler, kültüre, sanata dair düşünceleri daha küçük yaşta oluşsun. Bunu arzu ediyoruz" dedi.

Geride kalan 5 yıllık süre içerisinde birbirinden önemli ve kentin tanıtımına çok ciddi katkı sağlayan festivaller, spor organizasyonları ve etkinliklere imza attıklarını hatırlatan Seçer, "23 Nisan 2024 tarihinde 2 gün sürecek olan 1. Uluslararası Çocuk Şenliği'ni başlatacağız. Artık Mersin'in de uluslararası boyutta bir çocuk şenliği olacak. Göreceksiniz Tarsus Festivali, Gençlik Festivali, ProBeach, Tour of Mersin, Kilikya Ultra Maratonu, Kleopatra Bisiklet Festivali gibi mükemmel organizasyonlar olacak. Ben de sabırsızlıkla bekliyorum. Bu da yeni bir projemiz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Seçer ve protokol üyeleri 'Mezitli Çocuk Köyü'nün temel atmasını gerçekleştirdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

_assets/fotograflar

Mavi Bayrak'da 8.sıradayız

_assets/fotograflar

'Fikir Otobüsü'nde ödüller sahiplerini buldu

_assets/fotograflar

'Kızkalesi' ve 'Mersin Üniversitesi' denize bırakıldı

_assets/fotograflar

Minikler, denizin önemini öğrendi

_assets/fotograflar

eTwinning okul etiketi belgeleri verildi

_assets/fotograflar

Plajlar yaz sezonuna hazır

close Çocuk Köyü'nün temeli atıldı
Çocuk Köyü'nün temeli atıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: