rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

19 Haziran 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 246 (246)

Toplam Ziyaret: 26.543.949 (24.401.253)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
23 Mart 2024
Sayı : 1.039
Bu kayıt toplam
152 kez okundu.
fb sharer

'TOROSLAR SPOR KOMPLEKSİ'NİN TEMELİ ATILDI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Toroslar Spor Kompleksi ve Sosyal Tesisleri Temel Atma' ile 'Tarımsal Destek Töreni'ne katılım sağladı.

'Toroslar Spor Kompleksi'nin temeli atıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Başkan Seçer törenin ardından, Büyükşehir tarafından verilen iftar yemeği programında Toroslar halkı ile iftar yaptı.

Konuşmasına başlarken hizmetlerini oy toplamak için yapmadıklarını vurgulayan Başkan Seçer, "Bizim derdimiz milletimiz, bizim derdimiz Mersin, Mersin'e hizmet etmek. Laf üretmiyoruz, üretmeyeceğiz. Çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Mersin'imiz güzel, Mersin'imizin her köşesi cennet. Mersin'imizde yaşayan dili, dini, mezhabi, meşrebi ne olursa olsun tüm vatandaşlarımız saygındır, tüm vatandaşlarımız onurludur. Biz herkesi seviyoruz ve kucaklıyoruz" diye konuştu.

Çocuklara çok değer verdiklerini belirten Seçer, çocukların geleceğin umudu olduğunu söyleyerek temeli atılacak olan 'Toroslar Spor Kompleksi ve Sosyal Tesisleri' hakkında bilgi verdi. Seçer, "Çalışan aileler işe giderken çocuklarını kreşimize emanet edecek, 6 dersliği olacak. Eğitim odası, çocuk oyun grubu, açık oynama alanları, yemekhaneler ve diğer birimleri de beraberinde olacak. Kapalı ve açık havuz kısmı olacak. 350 metrekare yarı olimpik kapalı yüzme havuzu yer alacak. Bu havuzlara hizmet edecek kadın, erkek, engelli duşu ve eğitmen odası, ilk yardım odası gibi de ünitede birimler yer alacak.

Çocuklarını oraya getiren ebeveynlerin zaman geçirmesini sağlamak için kafe hizmetimiz de olacak. Açık fitness alanları, yürüyüş yolları, çocuklarımız için Survivor alanları olacak. Tesisi bitirir bitirmez oraya sizi bekliyoruz. Bugün temelini atıyoruz. En kısa süre içerisinde de hizmete alacağız. Yenişehir, Mezitli'de neyse Toroslar'da da o olacak" dedi. Seçer, merkezin 270 iş gününde tamamlanarak, Aralık ayı içerisinde halkın hizmetine açılacağını kaydetti.

Toroslar'ın Mersin'in en zengin ve en büyük ilçesi olduğunu söyleyen CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, "Toroslar, bugüne kadar vizyonla buluşamadığı için maalesef mağdur olmuş bir ilçe. 5 yıl önce Büyükşehir Belediyemiz hem kırsalda hem kent merkezinde büyük bir kalkınma hamlesi başlattı. Kentimizin ana caddeleri güzelleşti, kentimiz sosyal hizmet tesislerine kavuştu. Kırsalımızda çok ciddi destekler aldı" diyerek, Torosların daha fazlasına kavuşması için kendisine destek istedi.

Toroslar'ın Mersin'in en çok kırsala sahip ilçelerinden birisi olduğunu belirten CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer, "Yardıma muhtaç insanlarımız çok ama yukarılara baktığımızda arazisi düz olmadığı için taşın arasını parmağıyla deşip fidan yetiştiren bir üreticimiz var. Dolayısıyla buralara yapılacak yardım çok önemli. Sayın Belediye Başkanımız da bunu hiç aksatmadı bugüne kadar, umarım daha güzellerini yapar" dedi.

Büyükşehir'in hizmetlerini anlatmanın çok uzun süreceğini belirten Akdeniz Ziraat Odası Başkanı Musa Yılmaz, "Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu hizmetlerini önümüzdeki dönem de görmek istiyorsak hep birlikte destekleyelim" dedi.

Konuşmaların ardından, temel atma ve temsili dağıtım gerçekleştirildi. Başkan Seçer ardından Toroslar halkı ile birlikte iftar yaptı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

_assets/fotograflar

Mavi Bayrak'da 8.sıradayız

_assets/fotograflar

'Fikir Otobüsü'nde ödüller sahiplerini buldu

_assets/fotograflar

'Kızkalesi' ve 'Mersin Üniversitesi' denize bırakıldı

_assets/fotograflar

Minikler, denizin önemini öğrendi

_assets/fotograflar

eTwinning okul etiketi belgeleri verildi

_assets/fotograflar

Plajlar yaz sezonuna hazır

close 'Toroslar Spor Kompleksi'nin temeli atıldı
'Toroslar Spor Kompleksi'nin temeli atıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: