rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

26 Mayıs 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 421 (404)

Toplam Ziyaret: 26.533.065 (24.390.665)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
07 Nisan 2024
Sayı : 1.041
Bu kayıt toplam
107 kez okundu.
fb sharer

SEÇER, MAZBATASINI HALKLA BİRLİKTE ALDI

Mersin'de rekor bir oyla göreve yeniden seçilen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, mazbatasını aldı. Mersin Adliyesi'nde mazbatasını teslim almasının ardından Mersin halkı ile birlikte Cumhuriyet Meydanı'na kortej eşliğinde coşku ile yürüyen Halkın Başkanı Seçer, Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran binlerin eşliğinde Atatürk Anıtı'na çelenk sunduktan sonra da Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin yeni hizmet binasının önünde yurttaşlara seslendi.

Seçer, mazbatasını halkla birlikte aldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Başkan Seçer mazbatasını Mersin Adliyesi'nde Mersin İl Seçim Kurulu Başkanı Ceren Turgut'tan aldı. Turgut, Mersin'in güzel bir seçim süreci geçirdiğinden söz ederek Başkan Seçer'e hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Salondaki coşkulu kalabalık ve alkışlar eşliğinde mazbatasını Turgut'un elinden teslim alan Seçer, "Mersinimize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. Salonu dolduran yurttaşlar da "Mersin seninle gurur duyuyor" sloganları attı.

Mersin Adliyesi'nin bahçesini dolduran coşkulu kalabalık Mersin'in Başkanı'nı mazbatasını teslim aldıktan sonra da coşkuyla karşıladı. Mersin Adliyesi'nden yurttaşlarla birlikte Cumhuriyet Meydanı'na yürüyen Başkan Seçer, kortej boyunca Mersinlileri selamladı. Mersin Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde birbirinden güzel marşlar ve şarkılar eşliğinde gerçekleşen yürüyüş ile mazbata coşkusu tüm şehri sardı. Yurttaşlar evlerinin balkonlarından karanfil atarak Başkan Seçer'i selamladı ve coşkuya ortak oldu.

Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran binlerin eşliğinde Atatürk Anıtı'na çelenk sunan Halkın Başkanı Seçer büyük bir coşku içerisinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet binasına yürüdü ve burada sokağı hınca hınç dolduran coşkulu kalabalığa seslendi.

Mersin halkının; 'Sayılı gün çabuk geçer, Mersin için Vahap Seçer' dediğini söyleyen Başkan Seçer, yeni hizmet binası önünde toplanan kalabalığa seslenerek, "Halk kararını verdi. Sayılı gün geçti Mersin halkı 'Büyükşehir'de Vahap Seçer' dedi ama sadece Vahap Seçer demekle kalmadı, Tarsus'ta genç belediye başkanımız Ali Boltaç'ı seçti, 30 yıl aradan sonra Toroslar'da bir tarih yazıldı, Abdurrahman Yıldız'ı seçti. Yenişehir'de 'Abdullah Özyiğit'le devam' dedi. Yine Mezitli'de 'Genç Başkan Ahmet Serkan Tuncer' dedi. Silifke'de 5 yıl aradan sonra Silifkeliler; '2019'da elimizdeki altını yitirmişiz' dedi ve Mustafa Turgut'u ikinci kez seçti. Aydıncık'ta Özkan Kılıçarpa'yı, Anamur'da Durmuş Deniz'i seçti" dedi. Seçim döneminde çalışmalar için emek veren herkese teşekkür eden Seçer, sadece oy veren değil, oy vermeyen her yurttaşa eşit ve adil bir şekilde hizmet etmeye devam edeceklerini vurguladı.

5 yıldır Mersin'de bir huzur ortamının hakim olduğunu vurgulayan Seçer, Mersin'in insanların barış ve huzur içerisinde yaşadığı bir kent olduğuna dikkat çekti. Mersin'in artık kalkındığını ve geliştiğini belirten Seçer, bunu tüm Mersinlilerle birlikte yaptıklarını kaydetti. Seçer, "Bundan sonra daha da iyi olacağız. Zor günler geride kaldı. Biz bunları aşarız" dedi. Mersin'de yaşayan herkesin eşit yurttaşlık hakkına sahip olduğunu belirten Seçer, "Herkesin kimliği, dini inancı, mezhebi ve meşrebi onun onurudur. Mersin'de herkes kendini rahat hissetsin. Herkes cesurca; 'ben Mersinliyim' desin. Hepimiz Mersinliyiz. Mersin'i yüceltelim ve tanıtalım. Türkiye Mersin'i tanısın" diye belirtti.

Sorumluluklarının farkında olduklarını ve Mersinlileri asla mahcup etmeyeceklerini kaydeden Seçer, Mersin halkının desteğinin her zaman kıymetini bileceklerini söyledi. Mersin'deki CHP'li belediye başkanlarıyla birlikte çok çalışıp Mersin'i şahlandıracaklarını belirten Seçer, "Mersin büyüyecek, ihya olacak ve refah kenti olacak" diye konuştu.

Mersin'in artık huzur ve barış kenti olduğunu ve kentte yaşayan herkesin yüzünün güldüğünü söyleyen Seçer, bu huzurun daim olmasın için çalışacaklarının altını çizerek, "Hepimiz biriz, beraberiz. Biz koca bir Mersin'iz, biz koca bir Türkiye'yiz. Mersin'de herkes rahat olsun. Tarsus'a, Anamur'a, Mut'a, Çamlıyayla'ya sesleniyorum; 13 ilçemizdeki yurttaşlarıma sesleniyorum; kendinizi iyi ve rahat hissedin. Hepinizi seven, hepinize saygı duyan belediye başkanları var. İnsanları ötekileştirmeyen, hassasiyetlerine dokunmayan, dinine, inancına, mezhebine, meşrebine karışmayan, milli duygularını sömürmeyen belediye başkanlarımız var. Hiç kimse endişede olmasın. Mersin artık gülen ve mutlu bir kenttir" ifadelerine yer verdi.

Mazbatasını aldığını ve diğer ilçe belediye başkanlarının da mazbatalarını aldıklarını söyleyerek, Mersin halkına hayırlı olması dileğinde bulunan Seçer, "Yeni başkanlarımız var, deneyimli olanlar var. Başta şahsım olmak üzere, daha önce başkanlık yapan başkanlarımızla birlikte yeni başkanlarımızın yanında olacağız. Onları mahcup etmeyeceğiz ve onlara destek veren vatandaşlarımızın üzülmesine fırsat vermeyeceğiz. Hiç merak etmeyin, Tarsus'ta Ali Boltaç'ın, Toroslar'da Abdurrahman Yıldız'ın, Mezitli'de Ahmet Serkan Tuncer'in, Aydıncık'ta Özkan Kılıçarpa'nın, Anamur'da Durmuş Deniz'in, Silifke'de Mustafa Turgut Başkan zaten deneyimli ama bütün başkanlarımızın yanındayız" dedi.

Yeni kazanılan ilçelerde yaşayan vatandaşların da rahat olmaları gerektiğini sözlerine ekleyen Seçer, "Muazzam bir belediye dönemi gelecek. Artık bundan sonra çalışmalar hızlanacak, zaten hiç durmadık. Mersin'i sahiplenenler var. İşte özlediğimiz Atatürk'ün kenti Mersin bu" diye konuştu.

Bundan sonra çok daha güzel işler yapacaklarının da altını çizen Seçer, "Sözümüzü verdik, takip edin; Metro'nuzu yapacağız. Alt gelir grubunda, kira yükünün altında boğulan ve ezilen yurttaşlarım; Vahap Başkanınız sizlere Sosyal Konut yapacak. Vahap Başkanınız 500 dönümlük Müftü Deresi Yaşam Vadisi'ni yapacak. Kadınlara, çocuklara, yaş almışlara, kadın üreticilere, çiftçilere; herkese ama herkese burada yer var. Burası halkın belediyesi" ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Yeşil Pasaport'a yeşil ışık

_assets/fotograflar

Açılış için gün sayılıyor

_assets/fotograflar

Yenişehir'den 3 hizmet birden...

_assets/fotograflar

Taksicilerden protesto konvoyu

_assets/fotograflar

'Sürdürülebilir Türk Mutfağı'nda yemekler konuşuldu

_assets/fotograflar

Çakır, 'Dijitalleşmek, hayatta kalmaktır'

_assets/fotograflar

Eğitim alan polislere sertifikaları verildi

_assets/fotograflar

Akdeniz Gençliği deniz kampında

close Seçer, mazbatasını halkla birlikte aldı
Seçer, mazbatasını halkla birlikte aldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: