rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

26 Mayıs 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 417 (400)

Toplam Ziyaret: 26.533.061 (24.390.661)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
07 Nisan 2024
Sayı : 1.041
Bu kayıt toplam
116 kez okundu.
fb sharer

6.TOUR OF MERSİN SONA ERDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen '6. Tour of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu' tüm coşkusuyla tamamlandı. Türkiye'nin en önemli 4 bisiklet yarışından biri olan Tour of Mersin kapsamında 5 kıtadan, 30 farklı ülkeden toplam 171 sporcu 4 gün boyunca Mersin'i pedalladı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'de Tour of Mersin'e katılarak yarışmanın startını verdi.

6.Tour Of Mersin sona erdi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Anamur İlçesi'nde bulunan Anemurium Antik Kenti'nde başlayan yarışma öncesinde konuşan Başkan Seçer, sporcuların birbirinden güzel güzergahlarda pedal çevireceğini belirterek, "Tour of Mersin'in 4 güzergahı da birbirinden güzel görüntüler ortaya çıkaracak güzergahlar. Yurtdışından 146 sporcu geldi. Mersin'imizin uluslararası arenada tanınması için burada gördüklerini ülkelerinde anlatmalarını kendilerinden istiyorum. Özellikle içinde bulunduğumuz Anamurium Antik Şehri'nin görkemli görüntüsünü de anlatmalarını kendilerinden istiyoruz" diye konuştu.

Mersin'in artık sportif faaliyetlerle daha çok anılacağını belirten Seçer, "Dünyanın dört bir yanından sporcular bu etkinlikler için burada olacak. Spor; barış, kardeşlik, azim, emek ve takım çalışması demek. Spor; birçok insan için önemli ve değerli bu gibi kavramları bize anımsatan bir uğraş alanı" diye konuşarak, tüm sporculara başarılar diledi.

Her köşesi tarih kokan Anamurium Antik kentinde başlayan Tour Of Mersin'in bütün güzergahlarının Mersin'in doğal ve tarihi güzelliklerini kapsadığını dile getiren Seçer, "Mersin'imizin de her köşesi tarih kokuyor, muazzam bir şehir. Bu anlamda da bu tip sportif etkinliklere çok müsait, biz de çok farklı etkinlikler yapıyoruz. Tour Of Mersin için buradayız. Havada çok güzel artık, Mersin'in baharı geldi" diye konuştu.

171 sporcunun yarışa katıldığını belirten Seçer, "5 kıtadan, 30 ülkeden 146 sporcu burada bulunuyor. İşte sporun güzelliği bu, insanların dil, din, milliyet farkı olmaksızın bir arada ortak bir amaçla bir mücadele içerisinde olmaları. Spor; barış, kardeşlik, huzur demek. Bu etkinliklerde Mersin'de her geçen gün artarak devam edecek" dedi.

Avrupa Bisiklet Rotaları Ağı'na girmeyi hedeflediklerini belirten Seçer, "Çok yakın bir süre içerisinde yapılan çalışmalar sonucu Mersin'i Avrupa Bisiklet Rotaları Ağı'na katacağız. Bu da Mersin için çok önemli bir kazanım olacak.

Ayrıca bisiklet tutkusunun artması için bisiklet tutkusu olanların bisiklet altyapısı olan bir şehirde yaşamalarını sağlamak için de bisiklet yolları bizim için önemli. 400 kilometre gibi bir bisiklet yolu projelendirmiştik. Bunu zaman içerisinde planlamıştık. Şu anda 145 kilometre bisiklet yolu ağımız var. Ve her yeni açtığımız caddede, bulvarda teknik olarak bir engel olmadığı takdirde mutlaka bisiklet yolumuz oluyor" sözlerine yer verdi.

Mersin'de 2024 yılı içinde uluslararası, ulusal ve yerel bir dizi sportif faaliyet yapıldığını söyleyen Seçer; Çocuk Maratonu, Mersin Dağ Koşusu, Uluslararası Kilikya Ultra Maratonu, Pro Beach Tour, Tarsus Kleopatra Bisiklet Turu, Tarsus Uluslararası Yarı Maratonu ve 6. Uluslararası Mersin Maratonu'nu gerçekleştireceklerini müjdeledi.

Mersin'den tüm dünyaya çağrı yapan Seçer, "Herkesi Mersin'e bekliyoruz. Herkes gitsin tersine ama birçok kişi gelsin Mersin'e" dedi.

Daha önce yapılan sportif faaliyetlerin ardından sporculardan olumlu geri dönüşler aldıklarını söyleyen Seçer, "Beklentimizin çok üzerinde bir memnuniyet oluyor. Özellikle burada mücadele eden sporcular, federasyon temsilcileri memnuniyetlerini ifade ediyor.

Büyükşehir olarak yaptığımız organizasyonlarda ciddiyete önem veriyoruz. Yani yaptığımız organizasyonların düzenli olması, uluslararası etkinliklerin standartlara, kurallara uygun olması bizim için önemli. Tabi Mersin'in tanıtımı açısından çok önemsiyoruz. Bu anlamda da özellikle ilk kez bu bölgeye gelen sporcuların Mersin ile ilgili değerlendirmelerini kıymetli buluyoruz" diye konuştu.

Toplam 4 gün süren yarışma boyunca sporcular, Anamur'dan Tarsus'a Mersin'in tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerini pedallayarak keşfetti. Birbirinden heyecanlı anlara sahne olan yarışma sonunda dereceye girenlere toplam 19 bin 30 Euro ödül verildi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Yeşil Pasaport'a yeşil ışık

_assets/fotograflar

Açılış için gün sayılıyor

_assets/fotograflar

Yenişehir'den 3 hizmet birden...

_assets/fotograflar

Taksicilerden protesto konvoyu

_assets/fotograflar

'Sürdürülebilir Türk Mutfağı'nda yemekler konuşuldu

_assets/fotograflar

Çakır, 'Dijitalleşmek, hayatta kalmaktır'

_assets/fotograflar

Eğitim alan polislere sertifikaları verildi

_assets/fotograflar

Akdeniz Gençliği deniz kampında

close 6.Tour Of Mersin sona erdi
6.Tour Of Mersin sona erdi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: