rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

26 Mayıs 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 415 (398)

Toplam Ziyaret: 26.533.059 (24.390.659)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
07 Nisan 2024
Sayı : 1.041
Bu kayıt toplam
102 kez okundu.
fb sharer

HEDEF, VERGİDE KAYIT DIŞININ ÖNÜNE GEÇMEK

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Faruk Gözübüyük, Gelir İdaresi Grup Başkanı Mustafa Cemil Kara ve Mersin Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal ile birlikte Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nı (MTSO) ziyaret etti. Gözübüyük ve beraberindeki heyeti Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır ve Meclis Başkanı Hamit İzol, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Özdamar ve Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Özdemir'le birlikte ağırladı.

Hedef, vergide kayıt dışının önüne geçmek
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Tüm illeri rutin olarak ziyaret ettiklerini, Mersin'e de bu kapsamda geldiklerini kaydeden Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Gözübüyük, yaptıkları saha ziyaretleriyle sorunları ve talepleri dinleyip hizmet kalitesini artırmaya yönelik adımlar attıklarını söyledi.

Sahada, iş yaşamında sürekli bir değişim olduğunu, vergi gerektiren yeni alanların oluştuğunu kaydeden Gözübüyük, masa başında oturarak değişen düzene uygun sistem geliştirmenin doğru sonuç getirmeyeceği düşüncesiyle hareket ettiklerini vurguladı.

Bu yıl önemli hedefler koyduklarına da dikkat çeken Gözübüyük, her yıl Gayri Safi Milli Hasıla'nın yüzde 14'ü oranında vergi tahsilatı yaparken bu yıl kayıt dışını daha fazla kayıt altına alma isteğiyle kendilerine bu oranı yüzde 17-18'lere çıkarma hedefi koyduklarını açıkladı. Bunun için daha çok efor sarf edileceğini kaydeden Gözübüyük, sonuca ulaşma noktasında ticaret ve sanayi odalarıyla ortak çalışmalar yürütmek istediklerini söyledi.

Aynı geminin içinde olduklarına işaret eden MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır, vergi tahsilat oranının artmasının yine halka hizmet olarak döneceği konusundaki farkındalığın artırılması gerektiğini söyledi.

Vergide adalet ve şeffaflığın daha çok hissettirilmesi durumunda tahsilat oranlarının artacağına inandığını da kaydeden Çakır, her türlü işbirliğine açık olduklarını söyledi. Hiç vergi vermeyenlerin sürece dahil edilmesi gerektiğini kaydeden Çakır, "Biz bu noktada nasıl bir rol alacaksak birlikte konuşup altyapı oluşturup süreci doğru şekilde yönetebiliriz" ifadelerini kullandı.

Meclis Başkanı Hamit İzol ise Vatandaşın devlet anlayışının değişmeye başladığını söyledi. Vergi tahsilat oranlarının artması halinde devletin dimdik ayakta durabileceğini hizmet edebileceğini kaydeden İzol, her türlü desteği vereceklerini aktardı.

Ardından turizm ve inşaat sektörleri başta olmak üzere sektörlerde yaşanan sıkıntılara ve taleplere değinen İzol, bu alanlardaki kayıt dışılığın önüne geçilmesi adına önerilerini sıraladı. Hazırlanan vergi reform paketi içerisinde özellikle turizm konusunda önemli maddeler bulunduğunu dile getiren Gözübüyük, Haziran ayından itibaren denetim seferberliği başlatılacağını bildirdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Yeşil Pasaport'a yeşil ışık

_assets/fotograflar

Açılış için gün sayılıyor

_assets/fotograflar

Yenişehir'den 3 hizmet birden...

_assets/fotograflar

Taksicilerden protesto konvoyu

_assets/fotograflar

'Sürdürülebilir Türk Mutfağı'nda yemekler konuşuldu

_assets/fotograflar

Çakır, 'Dijitalleşmek, hayatta kalmaktır'

_assets/fotograflar

Eğitim alan polislere sertifikaları verildi

_assets/fotograflar

Akdeniz Gençliği deniz kampında

close Hedef, vergide kayıt dışının önüne geçmek
Hedef, vergide kayıt dışının önüne geçmek
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: