rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

19 Haziran 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 357 (357)

Toplam Ziyaret: 26.544.060 (24.401.364)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
05 Mayıs 2024
Sayı : 1.043
Bu kayıt toplam
84 kez okundu.
fb sharer

LİTVANYA İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ile Litvanya Cumhuriyeti'nin Vilnius Ticaret, Sanayi ve Zanaatkarlar Odası arasında işbirliği protokolü imzalandı. Hedef; karışlıklı olarak ticari, ekonomik ve bilimsel işbirliğini geliştirebilmek.

Litvanya ile işbirliği protokolü imzalandı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Litvanya Cumhuriyeti Büyükelçisi Rı?ardas Degutıs, Litvanya'nın Mersin Fahri Konsolosu Armağan Öner, Vilnius Ticaret, Sanayi ve Zanaatkarlar Odası Konsey Üyesi Irena Joksıene ve Oda üyeleriyle birlikte Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nı (MTSO) ziyaret etti. İlk olarak MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır'la bir araya gelen heyet, ardından düzenlenen ikili iş görüşmesi programında Mersin firmalarıyla buluştu. Temaslar sırasında iki Oda arasında işbirliği protokolü de imzalandı.

İlk olarak MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır'la bir araya gelen Litvanya Heyeti, kent ekonomisi hakkında bilgi aldı. Litvanya ile Mersin'in dış ticaret rakamlarının istenen seviyelerde olmadığını belirten Çakır, bu temaslar sonunda artacak diyalog ve karşılıklı işbirlikleriyle rakamların çok daha üst noktalara taşınabileceğine inandığını söyledi.

Her türlü işbirliğine açık olduklarını kaydeden Çakır, sonuç odaklı ilerleyip hedef sektörlerle çalışılması halinde çok daha hızlı yol alınacağına inandığını söyledi.

Litvanya olarak Türkiye'de hedef pazarlar belirlediklerini ve bu pazarları tanımaya yönelik ziyaretler gerçekleştirdiklerini kaydeden Büyükelçi Degutıs, Mersin ziyaretini de uzun süredir planladıklarını söyledi.

Aralarında İstanbul, Gaziantep, İzmir Adana gibi illerin de bulunduğu bu pazarların ekonomik yapısını tanımaya çalıştıklarını kaydeden Degutıs, Mersin'i de önemli bir dış ticaret kenti olması nedeniyle tercih ettiklerini belirtip bölgenin ekonomik yapısını, iş kurma ve iş yönetme süreçlerini öğrenmeye çalıştıklarını aktardı.

Görüşmeler sonunda ikili iş görüşmelerine geçildi. Kurulan temaslarda MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Özdamar da firmaları yalnız bırakmadı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

_assets/fotograflar

Mavi Bayrak'da 8.sıradayız

_assets/fotograflar

'Fikir Otobüsü'nde ödüller sahiplerini buldu

_assets/fotograflar

'Kızkalesi' ve 'Mersin Üniversitesi' denize bırakıldı

_assets/fotograflar

Minikler, denizin önemini öğrendi

_assets/fotograflar

eTwinning okul etiketi belgeleri verildi

_assets/fotograflar

Plajlar yaz sezonuna hazır

close Litvanya ile işbirliği protokolü imzalandı
Litvanya ile işbirliği protokolü imzalandı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: