rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

19 Haziran 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 382 (382)

Toplam Ziyaret: 26.544.085 (24.401.389)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
05 Mayıs 2024
Sayı : 1.043
Bu kayıt toplam
92 kez okundu.
fb sharer

LOJİSTİK MERKEZİ'NDE SONA GELİNDİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in, nakliye komisyoncularına sözünü verdiği 'Lojistik Merkezi' projesinde sona gelindi. 3 Temmuz 2023'te temelleri atılan ve nakliyecilerin heyecanla beklediği Huzurkent'te yapımı devam eden 'Lojistik Merkezi'nin inşaatında sona doğru geliniyor.

Lojistik Merkezi'nde sona gelindi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Sektör temsilcilerinin talebinin ardından yeni ve modern bir Lojistik Merkezi için kolları sıvayan Büyükşehir, 1 yıldan kısa bir sürede komisyoncuları modern bir tesise kavuşturmaya hazırlanıyor.

Otobana, limana ve organize sanayi bölgesine yakınlığı ile şehir trafiğini rahatlatacak olan bu proje sayesinde nakliye komisyoncuları hem modern bir tesise kavuşacak hem de lokasyonu sayesinde işlerini en hızlı şekilde tamamlamış olacak.

Projenin kısa süre içerisinde tamamlanacağını kaydeden Fen İşleri Daire Başkanlığı'nda İnşaat Mühendisi Fırat Eren, "Otobana yakınlığıyla şehir içerisindeki trafiği daha da rahatlatacak bir potansiyele sahip olmaktayız. Bu çerçevede otoban bağlantısıyla birlikte şehir içerisindeki trafiği daha rahatlatmış olacağız" dedi.

Eren, "Nakliyeciler şu an şehrin içerisinde trafiği bölen bir bölgede bulunmaktalar. Burada daha ferah, daha güzel, daha kullanışlı ofislerde daha güzel imkanlarda çalışacaklar" diyerek, modern tesisi en kısa sürede kullanıma açacaklarını kaydetti.

Ulaşımın bu tesiste daha da kolay hale geleceğinin altını çizen Eren, "Mersin bir lojistik kenti, aynı zamanda liman kenti. Üretilen ürünler burada toplanıp ihtiyaç duyulan bölgelere nakliyesi en kolay şekilde sağlanacaktır" sözlerine yer verdi.

Merkez hakkında bilgi veren inşaat mühendisi Doğukan Özkul ise, "Lojistik merkezin içerisinde 100 adet komisyoncular için ofis, idari bina, sosyal tesisler, servis bakım atölyesi, tır sahası ve ofis binası mevcut.

Sosyal tesisinin içerisinde banka, restoran ve aynı zamanda ofisler mevcut. İdari binanın içerisinde çok amaçlı salonumuz, mescidimiz var. Burada 181 araçlık tır sahamız aynı zamanda araçların kontrolünün sağlanabileceği 5 adet tır kapasiteli servis bakım atölyemiz mevcut" diye konuştu.

Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından, Akdeniz ilçesinde inşa edilen Lojistik Merkezi; 76 bin metre kare arsa alanı üzerinde, 17 bin 618 metrekare yapı alanına sahip.

Toplamda 181 araçlık tır parkı olan merkezde, komisyoncular için 10 bloktan oluşan 100 adette ofis, içerisinde mescidi, çok amaçlı toplantı salonu olan idari bina bulunuyor.

Aynı zamanda merkez içinde bulunan 2 adet sosyal alan ile 2 restoran, 2 kahvehane, banka ve 16 adet işyeri komisyoncuların hizmetine sunulacak. Merkez içinde bulunan 5 tıra kadar ulaşan servis bakım atölyesi ile komisyoncuların işleri hafifletilirken, D-400 yolunun yanında yer alması ve organize sanayi bölgesi ile limana yakınlığı ile de kent merkezinin trafiği hafifletilecek hem de araçların ulaşımı hızlandırılacak.Son Haberler:
_assets/fotograflar

_assets/fotograflar

Mavi Bayrak'da 8.sıradayız

_assets/fotograflar

'Fikir Otobüsü'nde ödüller sahiplerini buldu

_assets/fotograflar

'Kızkalesi' ve 'Mersin Üniversitesi' denize bırakıldı

_assets/fotograflar

Minikler, denizin önemini öğrendi

_assets/fotograflar

eTwinning okul etiketi belgeleri verildi

_assets/fotograflar

Plajlar yaz sezonuna hazır

close Lojistik Merkezi'nde sona gelindi
Lojistik Merkezi'nde sona gelindi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: