rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

19 Haziran 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 284 (284)

Toplam Ziyaret: 26.543.987 (24.401.291)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
05 Mayıs 2024
Sayı : 1.043
Bu kayıt toplam
71 kez okundu.
fb sharer

MESLEK LİSELERİ ORTAOKULLARA TANITILIYOR

Meslek liselerinin cazibesini artırma, iş dünyasıyla mezun teknikerlerin buluşturulması, iş dünyasının talep ettiği niteliklere uygun eğitim programları geliştirilmesi adına başlatılan ve çıktılarıyla Türkiye'de mesleki eğitim konusunda yol haritası oluşturacak proje adım adım gelişiyor.

Meslek liseleri ortaokullara tanıtılıyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'na katılmak üzere Toroslar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne giden Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır, burada Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim Şube Müdürü Cuma İvrendi ve Okul Müdürü Ömer Yiğit'ten gelinen son noktayla ilgili bilgi aldı.

Meslek liselerinin cazibesinin artırılması için bu okulları tercih eden öğrenci sayısının artırılması gerektiğinden hareketle ortaokullara tanıtımın artırıldığına değinilen görüşmede her hafta iki ortaokulun bu yıl sınava girecek 8'inci sınıf öğrencilerine meslek liseleri gezdirilip bölümlerin tanıtıldığı ifade edildi.

Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü Kariyer Geliştirme ve Uygulama Merkezi (KARGEM) aracılığıyla Meslek Lisesi Müdürlerinin ortaokullardaki velilerle buluşturulduğu aktarılan görüşmede bu buluşmalarda meslek lisesi mezunlarının iş olanakları ve okulların eğitim altyapılarıyla ilgili bilgiler paylaşıldığı bildirildi.

Üniversite mezunu işsiz sayısının her geçen gün arttığına dikkat çekip, iş garantili meslek liselerinin detaylarının paylaşıldığı vurgulandı. Velilerin ikna edilmesinin büyük önem taşıdığına dikkat çekilerek bu çalışmalar sonunda meslek lisesini tercih eden öğrencilerin nitelik ve niceliğinin artırılabileceği belirtildi.

Çalışmaya başlanan günle bugün arasındaki önemli farklılıklara dikkat çekilen görüşmede gelecek yıl çok daha farklı bir 9'uncu sınıf profiliyle karşılaşılacağı yürütülen tanıtımlar sonunda daha istekli öğrenci ve velilerle yola devam edileceğine değinildi.

Bölümlerin cazibesini artırmak adına aynı zamanda sanayicilerle işbirliği protokollerine başlandığı da dile getirilen görüşmede Berdan Cıvata ve Jameson'la çocukların eğitimlerinin desteklenmesi ve işletmeye yerleştirilmeleri noktasında protokol imzalandığı, Remax Loca ile melek yatırımcı olarak sosyal medya yönetimine öğrenci yetiştirme üzerine anlaşıldığı, Beybolat Tarım Makineleri ile ise görüşmelerin sürdüğü bildirildi. Firmaların okulları desteklemesinin önemi vurgulanan görüşmede daha çok sanayicinin daha çok meslek ve teknik lisesiyle daha çok öğrenciyi desteklemesi talep edildi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

_assets/fotograflar

Mavi Bayrak'da 8.sıradayız

_assets/fotograflar

'Fikir Otobüsü'nde ödüller sahiplerini buldu

_assets/fotograflar

'Kızkalesi' ve 'Mersin Üniversitesi' denize bırakıldı

_assets/fotograflar

Minikler, denizin önemini öğrendi

_assets/fotograflar

eTwinning okul etiketi belgeleri verildi

_assets/fotograflar

Plajlar yaz sezonuna hazır

close Meslek liseleri ortaokullara tanıtılıyor
Meslek liseleri ortaokullara tanıtılıyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: