rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

19 Haziran 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 271 (271)

Toplam Ziyaret: 26.543.974 (24.401.278)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
05 Mayıs 2024
Sayı : 1.043
Bu kayıt toplam
88 kez okundu.
fb sharer

ÇEVRECİ ENERJİ ÜRETİMİ SAĞLANACAK

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Türkiye'de ilk olma özelliğine sahip olan ve tamamlandığında Türkiye'nin elektrik ihtiyacının yaklaşık yüzde 10'unu tek başına karşılayacak Akkuyu Nükleer Güç Santrali (Akkuyu NGS)'ni ziyaret etti, toplantı gerçekleştirdi, çalışmalarda gelinen aşama hakkında bilgiler aldı.

Çevreci enerji üretimi sağlanacak
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Gülnar İlçemizde yapımı devam eden, yaklaşık 34 bin kişinin çalıştığı bu büyük yatırım tamamlandığında, her yıl 35 milyon ton karbon emisyonu salınımına engel olacak ve çevreci bir enerji üretimi sağlanacak.

Akkuyu NGS'de; Gülnar Kaymakamı Yusuf Ziya Yaktı, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, Akkuyu NGS Kamu Kurumları ile İlişkiler ve Uluslararası İşbirliği Yönetici Direktörü Aleksei Frolov ve diğer yetkililerin katılımıyla güvenlik,asayiş,iş sağlığı ve güvenliği, inşaat çalışmalarında gelinen aşama ve ilgili çeşitli hususların ele alındığı bir toplantı gerçekleştiren Vali Pehlivan, toplantının ardından beraberindeki heyet ile birlikte şantiye alanında incelemelerde bulundu, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Vali Pehlivan daha sonra, Akkuyu NGS içerisinde yapımı devam eden ve İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Akkuyu NGS Jandarma Komando Koruma Tabur Komutanlığı'na tahsis edilecek olan hizmet binasında incelemelerde bulundu.

Vali Pehlivan, Akkuyu NGS içerisinde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Nükleer Düzenleme Kurumu'na ait birimi de ziyaret etti.

Ziyaret programına, Gülnar Kaymakamı Yusuf Ziya Yaktı, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek eşlik etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

_assets/fotograflar

Mavi Bayrak'da 8.sıradayız

_assets/fotograflar

'Fikir Otobüsü'nde ödüller sahiplerini buldu

_assets/fotograflar

'Kızkalesi' ve 'Mersin Üniversitesi' denize bırakıldı

_assets/fotograflar

Minikler, denizin önemini öğrendi

_assets/fotograflar

eTwinning okul etiketi belgeleri verildi

_assets/fotograflar

Plajlar yaz sezonuna hazır

close Çevreci enerji üretimi sağlanacak
Çevreci enerji üretimi sağlanacak
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: