rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

19 Haziran 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 408 (408)

Toplam Ziyaret: 26.544.111 (24.401.415)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
09 Haziran 2024
Sayı : 1.048
Bu kayıt toplam
52 kez okundu.
fb sharer

KADIN MUHTARLARA PLAKET VERİLDİ

Mersin'nde yerel seçimlerin ardından sayıları 20'den 50'ye yükselen kadın muhtarlara plaket verildi.

Kadın muhtarlara plaket verildi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi ile Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA-DER) Mersin Şubesi iş birliğinde, 'Kadın Muhtarlar Etkinliği' düzenlendi. Kadın meclis üyeleri ve sivil toplum derneklerinin kadın temsilcilerinin de yer aldığı etkinlikte, mahalle muhtarlığına ilk kez seçilen ve yeniden mahalle muhtarlığını kazanan kadınlara plaket verildi.

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu, yeni seçilen ve yeniden seçilen kadın muhtarları tebrik ederek, "Çok güzel bir tablo oluşturdunuz. Yol açan kadınlarsınız, sizlerle gurur duyuyoruz. Bu iradeyi gösterdiniz, 'biz de varız' dediniz, mücadele ettiniz. Bunun ne kadar büyük ve önemli bir karar olduğunun farkındayız. Hepimiz, sizlerle gurur duyuyoruz. Seçme ve seçilme hakkını kullandığınız, gönüllü olduğunuz, ailenizi ikinci plana koyup memleketinizi düşündüğünüz? Bundan sonra vereceğiniz emekler için de teşekkür ediyoruz" dedi.

Kadın muhtarların her zaman yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini dile getiren Dokucu, "Başarılı olmak zorundasınız. Biz de size yardım etmek, arkanızda olmak zorundayız. Köyünüzü, mahallenizi ekstra kalkındırmak zorundayız. Tüm sivil dernekler ve biz bunun farkındayız. Görevimizi yapacağız" diye konuştu.

Kadın muhtar sayısını artırmak için çok çalışılması gerektiğini de vurgulayan Dokucu, "Sayınızı daha da yükselteceğiz. O yüzden daha çok iş birliği içinde ve iletişim halinde olmamız gerekiyor. Mahallenize hizmet için size destek vereceğiz" dedi.

Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Erdal Özcan da il genelinde 806 muhtarın görev yaptığını belirtti. Muhtarların kendilerine telefon ve Teksin uygulaması üzerinden ulaşabileceğini ifade eden Özcan, "Taleplerinizi bana birebir de iletebilirsiniz. Kadın muhtar sayısı 20 iken 50 oldu. Tüm muhtarlarımız ile işbirliği içerisinde hizmet sunmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Mersin'de kadın muhtar sayısının arttığını belirten KA-DER Mersin Şubesi Başkanı İlksen Sorguç Dinçer ise, 806 muhtarın 50'sinin kadın olduğuna işaret ederek, "Her seçilen muhtarın emeğini, yaşadıkları sıkıntıları takip ettik. Zoru başardınız, sizleri kutluyoruz" dedi.

Kadın muhtarlar, etkinlikte kürsüye çıkarak, istek, talep ve beklentilerini paylaştı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

_assets/fotograflar

Mavi Bayrak'da 8.sıradayız

_assets/fotograflar

'Fikir Otobüsü'nde ödüller sahiplerini buldu

_assets/fotograflar

'Kızkalesi' ve 'Mersin Üniversitesi' denize bırakıldı

_assets/fotograflar

Minikler, denizin önemini öğrendi

_assets/fotograflar

eTwinning okul etiketi belgeleri verildi

_assets/fotograflar

Plajlar yaz sezonuna hazır

close Kadın muhtarlara plaket verildi
Kadın muhtarlara plaket verildi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: